اینترنت نقطه به نقطه چیست و چه کاربردهای دارد؟

ارتباط نقطه به نقطه یعنی اتصال دو نقطه یا دو نود به هم، به عنوان مثال می‌توانیم به تماس تلفنی اشاره کنیم که یک تلفن با تلفن دیگر ارتباط دارد و چیزی که یک نفر می‌گوید، تنها توسط فرد دیگر (تلفن دیگر) شنیده می شود. این با ارتباط‌های یک به چند یا شبکه‌ای تفاوت دارد، چرا که در آن‌ها اطلاعات از یک نود به نودهای متعدد منتقل می‌شود. اتصال نقطه به نقطه با نام انگلیسی point to point گاهی به اختصار با P2P یا PT2PT گفته می‌شود.

ارتباطات نقطه به نقطه با توپولوژی ارتباطات چند پخشی (از یک ایستگاه به چند ایستگاه) یا ارتباطات پخشی (از یک ایستگاه به همه ایستگاه‌ها) که در آن‌ها اطلاعات فرستاده شده از یک نقطه (ایستگاه) بوسیله چند (نقطه) ایستگاه دریافت می‌شود، مقایسه می‌شود.

همچنین با استفاده از این اتصال، امکان انتقال ترافیک خصوصی روی شبکه عمومی فراهم می‌شود، در نتیجه دو شبکه خصوصی از طریق یک شبکه عمومی (مانند اینترنت) به هم متصل می‌شوند و این دو شبکه خصوصی از طریق تونل رمزشده با هم در ارتباط هستند. درنتیجه، اطلاعات در حال انتقال از دید سایر کاربران محفوظ خواهد بود.

اصطلاح ارتباطات نقطه به نقطه بر خلاف سایر توپولوژی‌های شبکه مانند گذرگاه‌ها( buses )و crossbar switchesکه چندین وسیله را می‌توانند به هم مرتبط کنند، اغلب درشبکه کامپیوتری و معماری کامپیوتر به سیم یا اتصال‌هایی که فقط دو کامپیوتر یا مدار را به هم متصل می‌کنند، اشاره دارد.

چه زمانی نیاز به استفاده از اینترنت Point To Point هست؟

این اینترنت برای تمامی اشخاص یا شرکت‌های که نیاز به اینترنتی با سرعت و پایداری بالا دارند مورد نیاز است.

 

نامرتبط : اگر نیاز به اینترنت پرسرعت در محدوده تهران یا کهریزک دارید میتوانید با آبانت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X