Ripe NCC

Ripe NCC

سازمانRipe NCC  (مرکز هماهنگی Roseaux IP Europeens  ) رجیستری اینترنتی منطقه ای 9 ((RIR برای اروپا ، آسیای غربی و اتحاد جماهیر شوروی سابق است. دفتر مرکزی این دفتر در آمستردام هلند و دارای شعبه ای در دبی و امارات متحده عربی استRIR  بر تخصیص و ثبت منابع شماره اینترنت (آدرس IPv4 ، آدرس6 IPv و شماره سیستم خودمختار) در یک منطقه خاص نظارت می کند. RIPE NCC از هماهنگی فنی و اداری زیرساخت های اینترنت پشتیبانی می کند با محوریت سازمان غیرانتفاعی غیر ذیالنفع با بیش از 10 هزار عضو (از مارس 2014) عضو در بیش از 76 کشور در منطقه خدمات خود است.

هر فرد یا سازمانی می تواند عضو سازمانRIPE NCC  شود. این عضویت عمدتاً از ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP )، سازمانهای ارتباط از راه دور ، موسسات آموزشی ، دولتها ، سازمانهای نظارتی و شرکتهای بزرگ تشکیل شده است. سازمانRIPE NCC همچنین پشتیبانی فنی و اداری از Roseaux IP Européens   و تالار گفتگوی آزاد برای همه طرفهای علاقه مند به توسعه فنی اینترنت را ارائه می دهد

تاریخچه

سازمانRIPE NCC  فعالیت خود را در آوریل 1992 در آمستردام ، هلند آغاز کرد و بودجه اولیه توسط شبکه های دانشگاهی Réseaux Associés pour la Recherche Européenne (RARE) ، EARN و EUnet تأمین شد.

سازمان RIPE NCC زمانی به طور رسمی تاسیس شد که نسخه اصلی آن در هلند در 12 نوامبر 1997 به اتاق بازرگانی آمستردام واریز شد. اولین برنامه فعالیت سازمان در ماه می 1991 منتشر شد.

در 25 نوامبر 2019 ، سازمانRIPE NCC اعلام کرد که آخرین /22 IPv4 خود را از آخرین آدرس های باقی مانده در مجموعه ما اختصاص داده واکنون آدرس4 IPv ما تمام شده است. ” سازمان RIPE NCC به تخصیص آدرس IPv4 ادامه خواهد داد ، اما فقط “از سازمان های که از کار خارج شده اند یا تعطیل هستند یا از شبکه هایی که آدرس های مورد نیاز دیگر را برمی گردانند این آدرس ها با توجه به موقعیت آنها در لیست انتظار جدید به اعضای    LIR اختصاص می یابد … در این اطلاعیه همچنین خواستار پشتیبانی از اجرای برنامه6 IPv شده است.

فعالیت ها

سازمانRIPE NCC از توسعه اینترنت از طریق هماهنگی فنی زیرساخت های اینترنت در منطقه خدمات خود و فراتر از آن پشتیبانی می کند. این شرکت فعالیتهای زیادی را در این زمینه انجام می دهد از جمله:

تخصیص و ثبت منابع شماره اینترنت (آدرسهای IP و شماره سیستم خودمختار) که در ادامه به این مبحث میپردازیم

تخصیص آدرس های IP به چند دلیل مهم است. آدرس های عمومی باید منحصر به فرد باشند. اگر آدرس های اینترنتی تکراری در شبکه وجود داشته باشد ، می توان ترافیک شبکه را به میزبان اشتباه منتقل کرد.RIR ها اطمینان حاصل می کنند که آدرس های عمومی به یک سازمان داده می شود.سازمان RIPE NCC این کار را برای منطقه خدمات خود انجام می دهد در سراسر جهان ، IANA بلوک هایی از آدرس را به RIR ها اختصاص می دهد آنها این موارد را از طریق LIR (به طور معمول ISP  ها) برای کاربران توزیع میشود. علاوه بر اطمینان از اینکه آدرس های IP و شماره های AS فقط به یک کاربر اختصاص یافته اند .

کمبود آدرس IPv4 باعث می شود که آدرس های باقیمانده به صورت سازمان یافته تخصیص یابد. سالهاست که سازمانRIPE NCC از رهنمود های سختگیرانه ای در مورد چگونگی اختصاص آدرس های IPv4 طبق سیاست تدوین شده توسط RIPE Community پیروی می کند ، همانطور که در سند RIPE rip-498 آمده  از آنجا که آخرین8 بلوک از IANA به همه RIR ها اختصاص داده شده است ، RIPE NCC فقط آدرس های IPv4 جدید را برای تخصیص برای مدت زمان مشخصی در دسترس خواهد داشت.

از سایر فعالیت های سازمان میتوان به:

توسعه ، بهره برداری و نگهداری پایگاه داده RIPE

توسعه ، بهره برداری و نگهداری از RIPE Routing Registry.

عملکرد K-root ، یکی از سرورهای نام ریشه در جهان.

پشتیبانی هماهنگی برای هیئت های ENUM

جمع آوری و انتشار آمار خنثی در مورد توسعه و عملکرد اینترنت ، قابل توجه از طریق شبکه اندازه گیری جهانی RIPE Atlas و RIPEstat ، یک رابط مبتنی بر وب که اطلاعاتی را در مورد فضای آدرس IP ، شماره سیستم خودمختار و اطلاعات مربوط به نام میزبان و کشورها ارائه می دهد.

چارت سازمانی

موقعیت قانونی:

سازمان RIPE NCC زیر نظر قانون اساسی هلند اداره میشود

چارت سازمانی:

اختیارات کارکنان:

اعضا می توانند به طور مستقیم بر فعالیت ها و خدمات سازمانRIPE NCC تأثیر بگذارند. اعضا مسئول معرفی و انتخاب نامزدهای هیئت اجرایی RIPE NCC و پذیرش طرح شارژ RIPE NCC و تصویب گزارش مالی سازمانRIPE NCC هر ساله هستند. اعضا همچنین فعالیتهای انجام شده و خدمات ارائه شده توسط RIPE NCC را در اختیار آنها قرار می دهند و در مورد آنها بازخورد می دهند.

هیئت اجرایی:

اعضای  سازمانRIPE NCC هیئت اجرایی را معرفی و انتخاب می کنند. هیئت مدیره متشکل از سه تا هفت عضو است و مسئول تعیین مدیر عامل RIPE NCC ، وضعیت کلی مالی RIPE NCC و نگهداری سوابقی است که اجازه می دهد وضعیت مالی سازمان در هر زمان ارزیابی شود.

کارمندان RIPE NCC:

اعضای کارکنان فعالیت های RIPE NCC را انجام می دهند ، به اعضای آن خدمات ارائه می دهند و از RIPE پشتیبانی اداری می کنند.

RIPE NCC و RIPE

Réseaux IP Européens یک تالار گفتگو است که برای همه طرف های علاقه مند به توسعه فنی اینترنت آزاد . اگرچه از نظر نام مشابه هستند ، RIPE و RIPE NCC موجودیت های جداگانه ای هستند. با این حال ، آنها بسیار وابسته به یکدیگر هستند. سازمانRIPE NCC  با پشتیبانی اداری از RIPE را فراهم می کند ، مانند تسهیل جلسات RIPE21 و پشتیبانی اداری به گروه های کاری RIPE

هزینه ها:

منابع تعداد Internet ارزش پولی ندارند.  سازمان  RIPE NCC از اعضا حق عضویت سالانه می گیرد. از سال 2012 این هزینه برای همه اعضا مساوی است و ارتباطی با دارایی منابع ندارد. با این وجود هزینه جداگانه ای برای هر منبع شماره تأمین کننده مستقل مرتبط با مشتریان اعضا در نظر گرفته شده است.

دیتابیس ها

پایگاه داده RIPE یک پایگاه داده عمومی است که شامل جزئیات ثبت نام آدرس های IP و شماره های AS است که در ابتدا توسط RIPE NCC به اعضا اختصاص داده شده است. این نشان می دهد که چه سازمان ها یا اشخاصی در حال حاضر کدامیک از منابع شماره اینترنت را در اختیار شما قرار می دهند ، چه زمانی تخصیص داده می شود و چه زمان نمایش اطلاعات تماس کاربران.

روتینگ رجیستری RIPE

RIPE Routing Registry (RR) زیر مجموعه ای از پایگاه داده RIPE است و اطلاعات مسیر یابی را در RPSL نگهداری می کند. RIPE RR  بخشی از RR اینترنت است ، مجموعه ای از پایگاه های داده که یکدیگر را آینه می کنند. اطلاعات مربوط به نام دامنه ها در پایگاه داده RIPE فقط برای مرجع است. این ثبت نام دامنه نیست که توسط کد کشور Top Level Domain (ccTLD) مدیران اروپا و مناطق اطراف آن اداره می شود.

چشم اندازهای عملیاتی سازمان

1-ما به عنوان مرجعی در منابع منحصر به فرد شماره اینترنت ، اعضای خود را قادر می سازیم تا اینترنت را اداره و توسعه دهند

2- ما به عنوان یک منبع خنثی از اطلاعات و دانش ، فعالانه به اینترنت پایدار و نوآورانه کمک می کنیم

3- ما یک مهمان قابل اعتماد در مدل اینترنت باز ، فراگیر و مشترک هستیم که مردم ، جوامع و سهامداران را به هم متصل می کند

فاز های دیگر عملیاتی سازمان

1-فعالیت های ارتباطی با دولت ها و سازمان های مرتبط با صنعت

2- مدیریت یکی از 13 سرور نام ریشه((k-root

3- استقرار یک پایگاه داده مسیریابی

4- پشتیبانی هماهنگی برای هیئت های ENUM

5- شبکه اندازه گیری خنثی که آماری قابل دسترسی و معتبر از عملکرد اینترنت را ارائه می دهد

سرویس های جامع سازمان

1-توزیع و مدیریت منابع شماره اینترنت

سازمانRIPE NCC منابع شماره اینترنت را در سراسر اروپا ، خاورمیانه و مناطقی از آسیای میانه اختصاص و اختصاص می دهد. ما همچنین منابع را ثبت نام نمی کنیم ، اطلاعات قراردادی را درباره کاربران نهایی و حمایت مالی LIR حفظ می کنیم ، انتقال منابع را پردازش می کنیم و داده های رجیستری اعضای خود را بررسی می کنیم.

2-دیتابیس RIPE

برای اطلاعات ثبت نام در مورد شبکه های منطقه خدمات سازمان RIPE NCC و جزئیات تماس مرتبط ، در پایگاه داده RIPE جستجو کنید. برای انجام پرس و جوهای مستقیم و سریع برای ثبت اطلاعات در مورد منابع خاص ، از Whois استفاده کنید.

3-پرتالLIR

حساب LIR Portal خود را فعال کنید تا درخواست منابع شماره اینترنت را ایجاد کنید ، داده های رجیستری خود را مدیریت کنید ، وضعیت درخواست های خود را بررسی کنید و موارد دیگر. LIR Portal دسترسی امن و آسان به تمام اطلاعاتی را که شما به عنوان عضو نیاز دارید فراهم می کند.

4- صدور گواهینامه منابع (RPKI)

برای منابع شماره اینترنت در دست خود ، یک لیست گواهی دیجیتال درخواست کنید. صدور گواهینامه منابع (RPKI) با ارائه اثبات معتبر ثبت نام برای منابع اختصاص یافته یا اختصاص یافته توسط RIR ، BGP را ایمن تر می کند.

5- سرویس لیست انتقال IPv4

فضای آدرس IPv4 را که در حال حاضر نگه دارید و دیگر نیازی به آن ندارید ، فهرست و مبادله کنید. خدمات لیست انتقال IPv4 تحت پوشش حق عضویت RIPE NCC سالانه است که به اعضا کمک می کند تا انتقال IPv4 خود را سازماندهی و مدیریت کنند.

6- RIPE Atlas

اندازه گیری ها ، نقشه ها و ابزارهای RIPE Atlas را کاوش کنید. RIPE Atlas یک شبکه جهانی از کاوشگرها را به کار می گیرد که قابلیت اتصال و قابلیت دسترسی به اینترنت را اندازه گیری می کند و درک بی سابقه ای از وضعیت اینترنت در زمان واقعی با استفاده از نقشه ها و ابزارهای RIPE Atlas را ارائه می دهد.

7- RIPEstat

همه مواردی را که می خواستید در مورد فضای آدرس IP ، شماره سیستم خودمختار (ASN) و اطلاعات مربوط به نام میزبان و کشورها بدانید همه در یک مکان بیابید. ابزارکهای RIPEstat را برای انجام انواع جستجوی مختلف در صفحات وب خود قرار دهید.

8- منابع ، اندازه گیری ها و تجزیه و تحلیل های آنلاین IPv6

برای IPv6 آماده شوید. سازمان RIPE NCC با تهیه منابع اندازه گیری و تجزیه و تحلیل برای عضویت ما و جامعه RIPE گسترده تر ، از پذیرش IPv6 پشتیبانی می کند. بخش IPv6 Act Now در وب سایت ما به شما کمک می کند تا استقرار ، برنامه ریزی ، اجرا و مدیریت IPv6 را آماده کنید.

9-عملیات های K-Root

RIPE NCC با K-root کار می کند ، یکی از 13 سرور نام ریشه. RIPE NCC از زمان شروع مدیریت K-root در سال 1997 ، بیش از 50 گره جهانی K-root مستقر کرده است.

10-سرویس های DNS

RIPE NCC مناطق DNS را برای دامنه آدرس که ما مدیریت می کنیم معکوس می کند و سرورهای معتبر و معتبری را ارائه می دهد. ما همچنین عملیات فنی دامنه e164.arpa را ارائه می دهیم که به شما امکان می دهد شماره تلفن ها را به نام دامنه ها ترسیم کنید تا خدماتی مانند Voice over IP (VoIP) را تسهیل کنید.

  • بازار تخصصی شبکه
  • 14 مهر 1399
  • 189 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X