مدت هاست که اپل روش هایی را برای مدیریت و کنترل حریم خصوصی شما در iPhone یا iPad ارائه می دهد ، اما iOS 14 و iPadOS 14 حتی ویژگی های بیشتری را برای ایمن و ایمن نگه داشتن شما طراحی می کنند. در اینجا نحوه استفاده از آنها آورده شده است.

دسترسی به دوربین یا میکروفون را تشخیص دهید

برخی از برنامه ها به دلایل خاصی سعی می کنند از دوربین یا میکروفون شما استفاده کنند حتی در صورت عدم دسترسی به آن. پیش از این گاهی اوقات تشخیص اینکه کدام برنامه ها به چه ویژگی های تلفن دسترسی دارند دشوار بود ، اما اکنون iOS می تواند زمان استفاده از دوربین یا میکروفون را به شما بگوید.

هنگام فعال شدن دوربین ، یک نقطه سبز در بالای صفحه ظاهر می شود. هنگامی که میکروفون روشن است ، یک نقطه کهربایی ظاهر می شود. اگر فکر می کنید برنامه فعلی شما به آن نوع دسترسی احتیاج دارد ، می توانید خود قضاوت کنید.

دسترسی عکس را محدود کنید

برنامه های خاصی درخواست دسترسی به کتابخانه عکس شما را دارند ، این درخواست منطقی برای دوربین یا برنامه ویرایش عکس است. اما اگر عکس های حساسی دارید که می خواهید خصوصی نگه دارید ، اکنون می توانید دسترسی فقط به عکس های خاص را محدود کنید.

اگر هنگام راه اندازی برنامه چنین درخواستی دریافت کردید ، روی گزینه Select Photos ضربه بزنید. در کتابخانه عکس خود ، روی عکسهایی که می خواهید به آنها اجازه دسترسی دهید ضربه بزنید ، سپس روی «تمام» ضربه بزنید. برای تنظیم این مورد برای همه برنامه ها ، به Settings > Privacy > Photos بروید. برنامه ای را انتخاب کنید ، تنظیمات را به Selected Photos تغییر دهید و سپس عکسهایی را که برنامه می تواند به آنها دسترسی داشته باشد ، انتخاب کنید.

اعلان دسترسی به کلیپ بورد

بسیاری از برنامه های مخرب دوست دارند کاری را که روی تلفن خود انجام می دهید جستجو کنند. یک تاکتیک که آنها استفاده می کنند نظارت و ضبط اطلاعاتی است که از طریق کلیپ بورد دستگاه خود کپی و جای گذاری می کنید. یکی از ویژگی های جدید ، اعلانی است که هر زمان از طریق کلیپ بورد خود چیزی را جای گذاری می کنید ، ظاهر می شود.

اعلان ، برنامه ها یا سایر منابع استفاده شده در کپی و جایگذاری را مشخص می کند. این ویژگی امنیتی به طور خودکار فعال می شود ، بنابراین کاری لازم نیست انجام دهید. اما دفعه بعدی که محتوا را کپی و جایگذاری کردید ، در بالای صفحه به دنبال اعلان بگردید.

رمزهای عبور مشکل ساز را شناسایی کنید

استفاده از یک رمز عبور قوی و منحصر به فرد برای هر برنامه و حساب وب سایت یک کار چالش برانگیز است ، اما هر رمز عبور ضعیفی که از آن استفاده می کنید و مجدداً از آن استفاده می کنید ، شما را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهد. اکنون می توانید ببینید که کدامیک از گذرواژه های شما آسیب پذیر هستند ، یا به دلیل اینکه آنها بسیار ساده هستند یا به دلیل اینکه در بیش از یک برنامه یا سایت استفاده شده اند.

برای بررسی این موضوع ، به Settings > Passwords > Security Recommendations بروید. اطمینان حاصل کنید که سوییچ برای شناسایی رمزهای عبور خطرناک روشن است. سپس صفحه ، رمزهای عبور خطرناکی را که باید تغییر دهید ، نشان می دهد.

گزارش حریم خصوصی Safari

Safari سعی می کند از دنبال کننده های بین سایت شما جلوگیری نکند. برای تأیید این موضوع ، به Settings > Safari بروید. به بخش حریم خصوصی و امنیت بروید و مطمئن شوید که سوئیچ برای جلوگیری از پیگیری از طریق سایت فعال باشد.

اکنون می توانید Safari را باز کرده و مانند حالت عادی از مرورگر استفاده کنید. روی نماد AA در قسمت آدرس ضربه بزنید و گزارش حریم خصوصی را انتخاب کنید. این گزارش تعداد ردیاب هایی را که از پروفایل شما جلوگیری می کنند و درصد وب سایت هایی که با ردیاب ها تماس گرفته اند به شما می گوید. صفحه را به پایین بکشید تا ببینید چند ردیاب برای هر سایت متوقف شده است. برای دیدن نام ردیاب های واقعی مسدود شده ، روی عنوان ردیاب ها ضربه بزنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X