7 روش برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز

 

گرفتن اسکرین شات یک روش سریع برای ذخیره کردن بخشی از صفحه نمایش یا تمام آن می باشد. گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10بسیار ساده می باشد و در این مقاله قصد داریم تا 7 روش برای گرفتن اسکرین شات را معرفی کنیم . برای آشنایی با چگونگی اسکرین شات در ویندوز 10 در این مقاله همراه ما باشید .

چگونه در ویندوز10 اسکرین شات بگیریم ؟

حتما برایتان پیش آمده است که قصد داشته باشید بخشی از ویندوز یا مرورگر خود را ذخیره کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 دارای روش های مختلفی است که شما می توانید بر حسب نیاز و راحتی خود یکی از این روش ها را انتخاب کنید . در ادامه روش های مختلفی برای اسکرین شات را معرفی می کنیم . همراه ما باشید .

اسکرین شات با استفاده از ابزار snip & sketch

این ابزار برای دسترسی به تصاویر، حاشیه نویسی و اشتراک گذاری بسیار ساده و راحت می باشد و از ابزار قدیمی تر آن یعنی snniping راحت تر است . اگر این ابزار را استفاده کنید دیگر به فکر استفاده از ابزار snniping نخواهید افتاد . برای دسترسی به این ابزار لازم است تا از میانبر های ویندوز + شیفت+s استفاده کنید . این اپ را می توانید در دکمه استارت ویندوز هم بیابید تنها کافی است آن را سرچ کنید . اگر جز افرادی است که به اسکرین شات نیاز دارید همیشه بهتر است که این اپ را به نوار وظیفه ویندوز خود پین کنید .

هنگامی که این ابزار را انتخاب می کنید صفحه در ابتدا کمی تاریک می شود و از میان rectangular ،free-form ،window یا full-screen را یکی انتخاب کنید . هنگامی که اسکرین شات گرفتید تصویر در کلیپ بورد ذخیره می شود و به صورت یک اعلان در گوشه پایینی سمت راست صفحه نمایش خود می توانید مشاهده کنید .

اسکرین شات با استفاده از ابزار snip & sketch

گرفتن اسکرین شات با استفاده از ابزار snipping tool

این ابزار از زمان ویندوز ویستا وجود داشته اگر چه هر سال ویندوز به کاربران خود از حذف این ابزار هشدار می دهد اما این ابزار همچنان در جای خود باقی مانده است . توجه کنید این ابزار از منوی استارت حذف شده است اما شما می توانید آن را در نوار جست و جو پیدا کنید .

برای گرفتن اسکرین شات بر روی دکمه new کلیک کرده که حالت اسکرین شات به صورت پیش فرض بر روی مستطیل شکل قرار دارد که می توانید به صورت دستی به صورت تمام صفحه آن را تغییر دهید . این ابزار اسکرین شات را در کلیپ بورد ذخیره می کند اما آن را به شکل فایل در کامپیوتر ذخیره نمی کند و باید با استفاده از Microsoft paint کمک بگیرید تا اسکرین شات را پیست کنید و آن را در محل مورد نظر ذخیره کنید .

گرفتن اسکرین شات با استفاده از ابزار snipping tool

گرفتن اسکرین شات با استفاده از print screen

برای اسکرین شات در ویندوز 10 می توانید از دکمه print screen  یا prtscn بر روی صفحه کلید استفاده کنید . با این ابزار اسکرین شات شما در کلیپ بورد ذخیره می شود اما دقت داشته باشید به شکل فایل در کامپیوتر شما ذخیره نمی گردد . برای ذخیره آن به صورت فایل باید از Microsoft paint استفاده کنید .

به این نکته دقت داشته باشید که می توانید دکمه prtscn را به گونه ایی تنظیم کنید که با زدن آن ابزار snip & sketch اجرا شود . برای این کار به تنظیمات، Ease of Access و سپس Keyboard بروید و گزینه‌ی Use the PrtScn button to open screen snipping را که در زیر میانبر Print Screen قرار دارد، فعال کنید.

گرفتن اسکرین شات با استفاده از print screen

گرفتن اسکرین شات با استفاده از میانبر ویندوز و print screen

یکی دیگر از روش های اسکرین شات ، استفاده از میانبر ویندوز و print screen  می باشد . در هنگام گرفتن عکس نور صفحه کم می شود و سپس اسکرین شات در پوشه pictures در فایلی به نام screenshots ذخیره می شود

گرفتن اسکرین شات با استفاده از میانبر های alt+print screen

اگر به دنبال یک روش سریع برای اسکرین شات هستید ، بهتر است که از میانبر های alt و print screen استفاده کنید و با این دو کلید میانبر اسکرین شات شما گرفته می شود و در کلیپ بورد ذخیره می گردد و برای ذخیره آن به شکل فایل بهتر است که از یک نرم افزار ویرایش عکس استفاده کنید .

اسکرین شات به کمک game bar

فرقی نمی کند در حال بازی کردن هستید یا خیر در ویندوز 10 می توانید حتی در حین بازی کردن از game bar استفاده کنید . برای این کار کافی است تا از میانبر های ویندوز +G استفاده کنید یا می توانید از دکمه های ویندوز+prtscn+alt کمک بگیرید . برای تنظیم میانبر اسکرین‌‌شات در Game bar به تنظیمات، Gaming و سپس Game bar بروید. توجه کنید که برای استفاده از Game bar باید گزینه‌ی Record game clips, screenshots, and broadcast using Game bar را فعال کرده باشید.

اسکرین شات در مایکروسافت سرفیس

اگر مایکروسافت سرفیس دارید ، برای گرفتن اسکرین شات می توانید از دکمه های فیزیکی ترکیبی استفاده کنید . برای این کار کافی است تا دکمه لمسی لوگو ویندوز را در پایین صفحه سرفیس نگه دارید و سپس دکمه کاهش صدا را فشار دهید ، به این صورت اسکرین شات گرفته می شود و در پوشه pictures در فایلی به نام screenshots ذخیره می گردد .

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا هفت روش سریع و راحت برای گرفتن اسکرین شات را به شما معرفی کنیم . امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X