اگر هنوز از یک دیسک سخت سنتی در حال چرخش بر روی رایانه خود استفاده می کنید ، دیگر این مورد را از دست می دهید. تعویض آن برای یک درایو حالت جامد (SSD) یکی از بهترین به روزرسانی هایی است که می توانید از نظر سرعت بخشیدن به رایانه انجام دهید. سریعتر بوت می شود ، برنامه ها بلافاصله راه اندازی می شوند و بارگیری بازی ها دیگر طولانی نمی شود.

اگر می خواهید می توانید ویندوز را از ابتدا دوباره نصب کنید و با یک سیستم تمیز و جیر جیر جدید را شروع کنید. گرچه این کار ساده تر به نظر می رسد اما در واقع خیلی دردسر است. کپی کردن درایو باعث می شود که شما خیلی سریعتر کار کنید ، به شرطی که این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

آنچه شما نیاز دارید: SSD

بدیهی است ، برای ارتقا به SSD ، باید یک SSD بخرید. ما در اینجا برخی از توصیه ها را ارائه می دهیم ، اگرچه اگر بودجه کاملاً سختی دارید ، لیستی جداگانه از SSD های ارزان قیمت نیز داریم. مطمئن شوید که فرم فاکتور مناسبی را برای رایانه خود خریداری کرده اید (بعضی از لپ تاپ ها از درایوهای 2.5 اینچی استفاده می کنند ، در حالی که ممکن است برخی دیگر از درایوهای M.2 یا mSATA استفاده کنند) و یکی را به اندازه ای بزرگ کنید که متناسب با همه داده های شما باشد. اگر اکنون یک هارد دیسک 500 گیگابایتی دارید ، احتمالاً باید به یک SSD با اندازه مشابه (یا بزرگتر ، برای استفاده در داده های آینده) بپردازید.

تنها استثنا این است که اگر شما روی یک کامپیوتر دسک تاپ هستید و فضای کافی برای چندین هارد دیسک را دارید. در این صورت ، می توانید ویندوز و برنامه های خود را در SSD ذخیره کنید در حالی که موسیقی ، فیلم و سایر رسانه ها را روی دیسک سخت بزرگتر دوم قرار می دهید.

آنچه شما نیاز دارید: یک اتصال USB به SATA

در طی این فرآیند ، شما هم به SSD و هم به هارد دیسک قدیمی خود به طور همزمان نیاز دارید. اگر از یک لپ تاپ فقط با یک اسلات هارد دیسک استفاده می کنید ، به این معنی است که شما به یک آداپتور ، داک یا محفظه خارجی نیاز دارید که بتواند SSD لخت شما را از طریق USB به کامپیوتر شما متصل کند.

آنچه شما نیاز دارید: پشتیبان AOMEI برای ویندوز

ابزارهای مختلفی برای شبیه سازی درایو در بازار وجود دارد ، اما هنگام کلون سازی یک هارد در SSD ، من AOMEI Backupper را توصیه می کنم ، زیرا این نرم افزار رایگان است ، استفاده از آن آسان است و چند عجیب و غریب را نیز در نظر می گیرد که بعضی اوقات هنگام کلون شدن از دیسک های سخت ظاهر می شود به SSD ها.

نسخه استاندارد رایگان خوب است. برای کاری که امروز انجام می دهیم نیازی به ارتقا به نسخه پولی نیست. برای دریافت لینک دانلود باید ایمیل خود را وارد کرده و در خبرنامه مشترک شوید. خوشبختانه ، بعداً می توانید اشتراک را لغو کنید.

هنگامی که آن وسایل ضروری را جمع کردید ، زمان شروع آن فرا رسیده است.

از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید (و در صورت لزوم فضا را آزاد کنید)

قبل از شروع خرابکاری با درایوها و قالب بندی پارتیشن ها ، لازم است ابتدا از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید. با یک اشتباه غلط ساده می توانید همه چیز را پاک کنید ، بنابراین تا زمانی که از همه اطلاعات خود پشتیبان تهیه نکنید ، ادامه ندهید. اگر هنوز نسخه پشتیبان ندارید ، نرم افزار مورد علاقه ما را برای این کار بررسی کنید – اگرچه برای اهداف امروز ، کپی کردن اطلاعات مهم شما در یک هارد اکسترنال به صورت مختصر انجام می شود.

اگر در حال ارتقا به SSD کوچکتر از هارد دیسک فعلی خود هستید ، می خواهید در اینجا بیشتر مراقبت کنید. این به لطف SSD های بزرگتر و ارزان تر مانند گذشته معمول نیست ، اما اگر این مورد برای شما مناسب است ، باید قبل از شبیه سازی ، برخی از پرونده ها را حذف کرده و فضای موجود در هارد را آزاد کنید. در غیر این صورت ، داده های شما مناسب نیستند.

پس از ایمن و مطمئن بودن اطلاعات ، به مرحله بعدی ادامه دهید.

منبع

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X