چه کسی می خواهد برای نجات باتری لپ تاپ خود به یک پریز برق سریع فشرده شود؟ این سرگرم کننده نیست ، مخصوصاً با این که هرکسی این روزها در گوشه و کنار خانه مشغول کار و یادگیری از خانه است ، ممکن است در آن نزدیکی سوکت مناسبی نداشته باشد. خوشبختانه لپ تاپ های مدرن بسیار کارآمدتر از مدل های قبلی هستند. امروزه حتی لپ تاپ های ارزان قیمت و جایگزین دسک تاپ و برخی از شخصیت های بازی با یک بار شارژ می توانند بیش از هشت ساعت دوام آورند. دستگاه های فوق قابل حمل اغلب 14 ساعت یا بیشتر دوام می آورند.

هنوز هم ، حقیقت ناخوشایند این است که باتری موجود در رایانه شخصی یا لپ تاپ شما دوام نخواهد آورد تا زمانی که سازنده تبلیغ می کند مگر اینکه به برخی از عوامل اصلی توجه کنید: تنظیمات برق ، تعداد برنامه هایی که در حال اجرا هستید ، حتی دمای اتاقی که در آن کار می کنید. خبر خوب این است که هیچکدام از اینها برای مرتب سازی به کار زیادی احتیاج ندارد ، همین که بدانید کدام تنظیمات را باید تنظیم کنید. بیایید نگاهی به بالاترین بازده و کمترین تلاش برای استفاده بیشتر از باتری لپ تاپ خود بیاندازیم.

مراقب سلامتی باتری خود باشید

تمام باتری ها با گذشت زمان ظرفیت شارژدهی خود را از دست می دهند و در نهایت باید تعویض شوند. همیشه و در حال حاضر سنجیدن از سلامت باتری ایده خوبی است.

برای دیدن اینکه آیا باتری MacBook شما در حال پایان یافتن است ، کلید Option را نگه دارید و روی نماد باتری در نوار منو کلیک کنید تا وضعیت باتری مشخص شود. اگر پیام “اکنون جایگزین کنید” یا “باتری سرویس” را ببینید ، باتری شما احتمالاً بسیار کمتر از ظرفیت اصلی خود کار می کند.

با باز کردن برنامه System Information و رفتن به تب Power می توانید اطلاعات دقیق تری در مورد چرخه شارژ باتری خود را تحمل کنید. مقدار شمارش چرخه را در برابر حداکثرهای رتبه بندی شده در لیست اپل بررسی کنید تا بدانید چند دوره دیگر برای شما باقی مانده است.

برای یک نشانگر سلامت باتری معادل در ویندوز 10 ، باید آستین ها را بالا بزنید و به دنیای خط فرمان بروید. در اینجا راهنمای کاملی در مورد نحوه تولید گزارش باتری ویندوز با استفاده از خط فرمان آورده شده است.

تنظیمات مدیریت باتری را مرور کنید

برخی از لپ تاپ های اخیر اکنون می توانند به طور خودکار تاریخ دما و الگوهای شارژ باتری را کنترل کنند. از طریق نرم افزار سازنده ، از این اطلاعات می توان برای تنظیم شارژ “کامل” استفاده کرد تا در صورت عدم استفاده منظم از باتری ، زیر 100 درصد ظرفیت باتری باقی بماند. (کاهش تعداد دوره های شارژ می تواند به طولانی شدن عمر باتری کمک کند.)

استفاده از این مانیتورینگ ایده خوبی است ، اما اگر ترجیح می دهید این نرم افزار مدیریتی را غیرفعال کنید تا اطمینان حاصل کنید که باتری را برای به حداکثر رساندن همیشه شارژ می کنید ، بسیاری از تولیدکنندگان به شما اجازه می دهند این کار را انجام دهید. در Mac با MacOS Catalina یا نسخه های جدیدتر ، System Preferences را از فهرست Apple انتخاب کرده و سپس Energy Saver را کلیک کنید. روی Battery Health کلیک کنید ، گزینه “مدیریت سلامت باتری” را لغو انتخاب کنید ، سپس روی تأیید کلیک کنید. دستورالعمل ها برای سازنده لپ تاپ های ویندوز متفاوت است. در اینجا نحوه راهنمایی دل آورده شده است.

باتری پشتیبان تهیه کنید

سرانجام ، ساده ترین راه برای اطمینان از اینکه همیشه باتری کافی دارید ، همراه داشتن یک بسته باتری خارجی است.

این منابع تغذیه خارجی به همان روشی که شارژر شما برقرار می کند به لپ تاپ شما متصل می شوند. قیمت آنها به طور کلی بین 100 تا 200 دلار است ، اما همراه با آداپتورهایی برای استفاده در بسیاری از مدل های مختلف لپ تاپ. آنها می توانند در بیش از یک سیستم و حتی برای دستگاه های دیگر مانند تلفن یا رایانه لوحی شما استفاده شوند.

این استراتژی ها به شما کمک می کنند تا از باتری خود نهایت استفاده را ببرید. با این وجود اگر به دنبال یک لپ تاپ جدید هستید و زمان اصلی شارژ باتری یکی از مهمترین نگرانی های شماست ، در مورد لپ تاپ هایی که آزمایش کرده ایم با بهترین دوام باتری را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X