چه کسی می خواهد برای نجات باتری لپ تاپ خود به یک پریز برق سریع فشرده شود؟ این سرگرم کننده نیست ، مخصوصاً با این که هرکسی این روزها در گوشه و کنار خانه مشغول کار و یادگیری از خانه است ، ممکن است در آن نزدیکی سوکت مناسبی نداشته باشد. خوشبختانه لپ تاپ های مدرن بسیار کارآمدتر از مدل های قبلی هستند. امروزه حتی لپ تاپ های ارزان قیمت و جایگزین دسک تاپ و برخی از شخصیت های بازی با یک بار شارژ می توانند بیش از هشت ساعت دوام آورند. دستگاه های فوق قابل حمل اغلب 14 ساعت یا بیشتر دوام می آورند.

هنوز هم ، حقیقت ناخوشایند این است که باتری موجود در رایانه شخصی یا لپ تاپ شما دوام نخواهد آورد تا زمانی که سازنده تبلیغ می کند مگر اینکه به برخی از عوامل اصلی توجه کنید: تنظیمات برق ، تعداد برنامه هایی که در حال اجرا هستید ، حتی دمای اتاقی که در آن کار می کنید. خبر خوب این است که هیچکدام از اینها برای مرتب سازی به کار زیادی احتیاج ندارد ، همین که بدانید کدام تنظیمات را باید تنظیم کنید. بیایید نگاهی به بالاترین بازده و کمترین تلاش برای استفاده بیشتر از باتری لپ تاپ خود بیاندازیم.

از نوار لغزنده عملکرد باتری ویندوز استفاده کنید

اولین توقف در تور بهبود عمر باتری ما لغزنده عملکرد باتری ویندوز 10 است. هدف این است که همه تنظیماتی را که روی عمر باتری تأثیر می گذارد در چند دسته قابل فهم دسته بندی کند. شرکتی که رایانه شما را ساخته دقیقاً تعیین می کند که اسلایدر باتری کدام تنظیمات را کنترل کند. اما به طور کلی ، این دستورالعمل ها را در ذهن داشته باشید:

  • حالت بهترین عملکرد برای افرادی است که مایلند برای بدست آوردن سرعت و پاسخگویی در زمان باتری معامله کنند. در این حالت ، ویندوز مانع از مصرف زیاد انرژی برنامه های فعال در پس زمینه می شود.
  • حالت عملکرد بهتر منابع را برای برنامه های پس زمینه محدود می کند ، اما در غیر این صورت اولویت را بر کارایی قرار می دهد.
  • حالت Better Battery عمر باتری بیشتری نسبت به تنظیمات پیش فرض نسخه های قبلی ویندوز دارد. (در واقع در بسیاری از رایانه های شخصی با عنوان “توصیه می شود”).
  • حالت Battery Saver ، یک گزینه کشویی است که فقط هنگامی که کامپیوتر از پریز برق خارج می شود ، روشنایی صفحه نمایش را 30 درصد کاهش می دهد ، از بارگیری به روزرسانی ویندوز جلوگیری می کند ، همگام سازی برنامه Mail را متوقف می کند و بیشتر برنامه های پس زمینه را به حالت تعلیق در می آورد.

از تنظیمات باتری در macOS استفاده کنید

لپ تاپ های MacBook Air و MacBook Pro اپل دارای نوار لغزنده باتری نیستند ، اگرچه بسیاری از تنظیمات مشابه توضیح داده شده در بالا در تنظیمات صرفه جویی در مصرف انرژی وجود دارد.

برای باز کردن ، بر روی نماد ذره بین Spotlight در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید ، Energy Saver را جستجو کرده و سپس روی تب Battery کلیک کنید. اگر می خواهید حالت Windows Better Battery یا Battery Saver را تقریبی کنید ، مطمئن شوید که گزینه های “قرار دادن هارددیسک در حالت ممکن” و “صفحه نمایش را کمی در حالت شارژ کم کنید” و گزینه “Enable Power Nap while در مصرف باتری “علامت خورده است. (با فعال بودن Power Nap و خواب MacBook ، دستگاه اکنون و سپس برای بررسی به روزرسانی ها از خواب بیدار می شود. با غیرفعال کردن آن MacBook شما کاملاً در حالت خواب باقی می ماند تا زمانی که بیدار شوید را انتخاب کنید.) در لپ تاپ های اخیر MacBook Pro ، روشنایی صفحه نمایش به اگر «رایانه را کمی روشن کنید در حالی که باتری روشن است» را فعال کنید ، وقتی رایانه را از برق وصل می کنید ، 75 درصد از آن خاموش می شوید.

بنابراین ، اگر می خواهید بهترین عمر باتری را داشته باشید ، آیا باید از Battery Saver تمام وقت استفاده کنید؟ نه دقیقا. از آنجا که حالت صرفه جویی در مصرف باتری برخی از ویژگی های مفید را غیرفعال می کند ، ممکن است بخواهید فقط در شرایطی که باتری زیر 20 درصد است و پریز برق نزدیک نیست از آن استفاده کنید. به همین ترتیب ، خاموش کردن Power Nap می تواند به معنی این باشد که جبران اعلان های از دست رفته در حالی که از MacBook خود دور نیستید ، طولانی تر خواهد شد. به همین دلیل است که اکثر کاربران باید از تنظیمات Better Battery استفاده کرده و Power Nap را بیشتر اوقات فعال کنند.

گردش کار خود را ساده کنید: بستن برنامه ها و استفاده از حالت هواپیما

از طرف دیگر ، اگر در حال نوشتن یک رمان یا بازی کردن یک فایل ویدیویی محلی هستید و نیازی نیست حواس شما را با اعلان ها پرت کند ، برای فعال کردن «صرفه جویی در مصرف باتری» مشکلی نیست. این عادت خوبی است که استفاده از لپ تاپ خود را به روش های بیشتر برای صرفه جویی در مصرف باتری تنظیم کنید ، مثلاً بچسبید به یک برنامه در یک زمان و وقتی دیگر از آن استفاده نمی کنید ، همه موارد دیگر را ببندید. این کمی شبیه خاموش شدن چراغ ها در هنگام خالی بودن اتاق است. اگر دائماً بین آشپزخانه و انبار و یا بین Firefox و Word رفت و برگشت می کنید ، به هر حال هر دو مجموعه چراغ و برنامه را روشن و باز نگه دارید. اما اگر فقط مشغول آشپزی یا تماشای یک فیلم YouTube هستید ، با خاموش کردن و بستن همه موارد دیگر بهتر به شما خدمات ارائه می شود.

اگر می دانید در حال ویرایش سندی بدون نیاز به دسترسی به وب هستید ، علاوه بر خاموش کردن برنامه های دیگر در حین انجام تک وظیفه ، در نظر داشته باشید که حالت Airplane را در Windows فعال کنید یا Wi-Fi و بلوتوث را در macOS خاموش کنید. علاوه بر کاهش حواس پرتی ، حالت هواپیما منبع قابل توجهی از تخلیه باتری را از بین می برد: نه تنها خود رادیوهای بی سیم ، بلکه برنامه های پس زمینه و فرایندهایی که به طور مداوم از آنها استفاده می کنند ، مانند به روزرسانی ها و اعلان های فشار.

منبع

  • مهتاب جهاندار
  • 18 آبان 1399
  • 294 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X