اندروید مدتهاست به شما این امکان را می دهد که مرورگر وب و سرویس گیرنده نامه دلخواه خود را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید ، در حالی که اپل iOS شما را مجبور می کند هر زمان که روی پیوند وب یا نامه کلیک می کنید از Safari و برنامه های نامه شخصی خود استفاده کنید تا به حال.

با iOS 14 سرانجام یک انتخاب پیش رو دارید. اپل این قابلیت را به روشی واضح پیاده سازی نکرده است ، بنابراین در اینجا نحوه باز کردن همه پیوندها در مرورگر و برنامه ایمیل دلخواه شما آورده شده است.

سیستم مرور موبایل اپل ناامیدکننده است. اگر یک پیوند وب را از طریق یک برنامه یا یک پیام ایمیل باز کنید ، به Safari راه می یابید ، جایی که گذرواژه های همگام سازی شده و سایر تنظیمات اگر معمولاً از یک مرورگر رقیب روی دسک تاپ استفاده می کنید ، از بین می روند. Ditto برای پیوندهای ایمیل ، که مخصوصاً برای کاربران سرویس گیرنده ایمیل بسیار معروف Outlook برای iOS ناراحت کننده است.

باید توجه داشته باشم که آنچه در iOS به عنوان یک مرورگر وب شخص ثالث در نظر گرفته می شود ، در واقع Safari در زیر آن است. آنچه هنگام دریافت مثلاً از Firefox برای iOS به دست می آورید ، رابط و امکانات راحتی است که توسعه دهندگان در آن برنامه مرورگر تعبیه کرده اند. همانطور که گفته شد ، همگام سازی گذرواژه ها و موارد دلخواه با نسخه دسک تاپ بزرگ است ، اما تنها چنین راحتی نیست. در مقابل ، هنگامی که Firefox را روی تلفن Android نصب می کنید ، در حقیقت موتور کامل ارائه دهنده Firefox را که نمایش وب را اجرا می کند ، دریافت می کنید.

با این وجود ، وقتی با آیتم ارائه شده با احتیاط در بالا در لیست کامل به روزرسانی های موجود در iOS 14 مواجه شدم ، هیجان زده شدم. اما در برنامه تنظیمات iOS هیچ بخشی با عنوان “برنامه های پیش فرض” وجود ندارد. یافتن من کمی حفاری طول کشید ، اما اگر برنامه هایی را که می خواهید به عنوان پیش فرض تنظیم کنید به راحتی به روز می کنید ، ممکن است با صفحه شلوغ یا خوشامدگویی روبرو شوید که روند کار را توضیح می دهد. در غیر این صورت ، باید وارد تنظیمات برنامه شوید.

اپل برای رسیدگی به تنظیم مجدد مرورگر پیش فرض و سرویس گیرنده نامه ایمیل ، نسخه iOS 14.0.1 ، یک به روزرسانی جزئی منتشر کرده است. به روزرسانی برخی از مشکلات دیگر را نیز برطرف می کند ، بنابراین ارزش این را دارد که به Settings > General > Software Update بروید. برای من ، رفع این مشکل تا قبل از راه اندازی مجدد تلفن ، به ارزش آن نیست.

چگونه مرورگر پیش فرض خود را در iOS 14 تنظیم کنیم

 • مرورگر خود را در App Store به روز کنید. متأسفانه ، در زمان نوشتن مقاله ، Firefox ، Opera و Brave توانایی تنظیم به عنوان مرورگر پیش فرض را اجرا نکرده اند. امیدوارم به زودی تغییر کند. با کمال تعجب ، مرورگر DuckDuckGo با تمرکز بر حریم خصوصی قابلیت پیش فرض بودن را دارد.
 • برنامه اصلی تنظیمات iOS را باز کنید و برای ورود به مرورگری که می خواهید پیش فرض شود ، به پایین بروید همانطور که گفته شد ، برخلاف سایر سیستم عامل ها ، Apple iOS بخشی برای انتخاب برنامه های پیش فرض در تنظیمات را شامل نمی شود.
 • روی ورودی مرورگر ضربه بزنید و سپس قسمت Allow Access را اسکن کنید تا گزینه Default Browser App را پیدا کنید.
 • روی گزینه Default Browser App ضربه بزنید.
 • مرورگری را که می خواهید تنظیم کنید به عنوان پیش فرض از لیست انتخاب کنید و همه چیز آماده است. از این پس ، صفحات وب در برنامه مرور وب مورد علاقه شما باز می شوند. اگر بعداً می خواهید مرورگرها را دوباره تغییر دهید ، به بخش Safari برنامه اصلی تنظیمات بروید ، در اینجا گزینه تنظیم هر مرورگر واجد شرایط را به عنوان پیش فرض مشاهده خواهید کرد.

بعد از به روزرسانی در App Store ، برخی از برنامه های مرورگر صفحه ای را نشان می دهند که شما را ترغیب می کند آن را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید. جای تعجب است که Chrome در این موارد نیست – اگر مرورگر مورد نظر شماست ، باید مراحل بالا را دنبال کنید. Edge پس از به روزرسانی ، صفحه اجرا را برای اولین بار نشان می دهد. من انتظار دارم که در نهایت همه مرورگرهای اصلی از شما بخواهند که برای اولین بار پس از به روزرسانی ، برنامه آنها را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید. آن دسته از مرورگرهایی که پیشنهاد را نشان می دهند ، با پیوند مستقیم شما به گزینه مربوطه ، روند کار را ساده می کنند.

نحوه تنظیم مشتری پیش فرض ایمیل در iOS 14

روند تنظیم سرویس گیرنده ایمیل پیش فرض شما مشابه تنظیم مرورگر وب پیش فرض شما است. این احتمالاً کمی کمتر از مرورگر وب است ، اما من به راحتی برای نوشتن نامه های الکترونیکی توسط Outlook عادت کرده ام ، بنابراین فرستادن به Apple Mail به طور پیش فرض ضرر دارد. همانطور که اتفاق می افتد ، کاربران برنامه های Gmail یا Yahoo Mail هنوز نمی توانند آنها را به صورت پیش فرض تنظیم کنند. در حال حاضر ، تنها گزینه های شناخته شده Apple Mail و Outlook هستند.

 • برنامه ایمیل مورد نظر خود را در App Store به روز کنید.
 • برنامه تنظیمات را باز کنید و به پایین به سمت برنامه ایمیل خود بروید.
 • روی ورودی برنامه در لیست ضربه بزنید.
 • ورودی برنامه پیش فرض نامه نامه را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
 • روی برنامه ای که می خواهید از آن برای هر پیوند ایمیل استفاده کنید ، ضربه بزنید و کار شما خوب است.

منبع

برچسب‌ها,
 • مهتاب جهاندار
 • 17 آبان 1399
 • 310 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X