5G نسل پنجم فناوری اینترنت بی سیم است. این تکنولوژی می تواند سرعت بیشتر ، تاخیر کمتر و ظرفیت بیشتر از شبکه های 4G LTE را ارائه دهد.

این به معنی بارگیری سریعتر ، تاخیر بسیار کمتر و تأثیر قابل توجهی بر نحوه زندگی ، کار و بازی ما است. انتظار می رود مزایای اتصال 5G باعث کارآیی بیشتر مشاغل و دسترسی سریعتر مشتریان به اطلاعات بیشتر شود.

اتومبیل های متصل به اینترنت ، استادیوم های هوشمند و بازی های پیشرفته همگی آنها به شبکه های 5G متکی خواهند بود.

5g

5G فقط یک نوآوری در زمینه فناوری نیست ، این تکنولوژی پلتفرمی است که نوآوری های دیگر را ممکن می سازد. ” هانس وستبرگ ، رئیس و مدیر عامل ، Verizon ”

اما 5G دقیقاً چیست؟ چگونه کار می کند؟ واقعا چقدر سریع است؟ و چگونه زندگی مردم را تغییر خواهد داد؟

برای درک بهتر 5G باید گفت به طور کلی ، اولین نسل فناوری تلفن همراه ، 1G در مورد صدا بود ، توانایی استفاده از تلفن در ماشین یا دور از خانه از این مرحله بطور واقعی شروع شد. ظهور 2G یک لایه جدیدی را برای استفاده از پیام کوتاه معرفی کرد قطعاتی از آن هنوز در ویژگی های پیام کوتاه امروز قابل مشاهده است.

حرکت به سمت 3G سرعت اصلی شبکه مورد نیاز برای راه اندازی تلفن های هوشمند را فراهم کرد. و 4G با نرخ بالای انتقال داده ،توانایی ایجاد تماس ویدئویی با حداقل بافر به ما داد و بسیاری از دستگاه ها و سرویس های متصل را ایجاد کرد که امروزه به آنها متکی هستیم و از آنها لذت می بریم. در حال حاضر ، مردم شروع به تجربه 5G و قابلیت های دگرگون کننده آن کرده اند.

اما مزایای این تکنولوژی ؟

بحث در مورد فناوری 5G در واقع بحث در مورد ارائه فناوری های تغییر دهنده زندگی از طریق شبکه های نسل بعدی است.

با سرعت بالا ، تأخیر کم و ظرفیت عظیم ، 5G می تواند کنترل هواپیماهای بدون سرنشین ، کنترل ترافیک متصل به ابر و سایر برنامه های کاربردی را به حداکثر برساند.

از واکنش اضطراری گرفته تا پرداخت های جهانی و همین طور بازی ها و سرگرمی های سطح بعدی ، امکانات تقریباً نامحدود هستند.

تا سال 2035 ، 5G ، ایجاد کننده 12.3 تریلیون تولیدات اقتصادی خواهد بود و از 22 میلیون شغل در سراسر جهان پشتیبانی می کند.

5G مشاغل

همچنین بخوانید :

نحوه تغییر حالت شبکه اینترنت به 3G/ 4G LTE و 4.5G در اندروید

توضیحاتی راجب دنیای اینترنت (WIRELESS)

 

آیا این تکنولوژی در حال حاضر در دسترس است ؟

پاسخ: بله ، در حال حاضر در دسترس است و اپراتورهای جهانی راه اندازی شبکه های جدید  را در اوایل سال 2019 آغاز کردند. همچنین ، همه تولیدکنندگان عمده تلفن ها در حال تجاری سازی تلفن های 5G هستند. و به زودی ، ممکن است افراد بیشتری بتوانند به 5G دسترسی داشته باشند.

این تکنولوژی در بیش از 60 کشور جهان مستقر شده است. ما در مقایسه با 4G شاهد انتشار و پذیرش بسیار سریع تری هستیم. مصرف کنندگان از سرعت زیاد و تاخیر کم بسیار هیجان زده هستند. اما 5G با ارائه قابلیت برای خدمات بسیار مهم ، افزایش پهنای باند تلفن همراه و اینترنت اشیاء عظیم ، دارای مزایایی فراتر است.

برای داشتن این فناوری ، به گوشی جدید نیاز داریم ؟

پاسخ: بله ، اگر می خواهید از این شبکه استفاده کنید ، باید یک تلفن هوشمند جدید با پشتیبانی از این تکنولوژی تهیه کنید. به عنوان مثال ، تلفن های هوشمند مجهز به  Snapdragon 5G با 5G سازگار هستند.

چندین تلفن همراه جدید موجود است که برای پشتیبانی از این فناوری طراحی شده اند و چندین اپراتور در سراسر جهان از شبکه بی سیم 5G پشتیبانی می کنند. با گذشت زمان ، تلفن های هوشمند و اشتراک های مخابراتی بیشتری در دسترس قرار می گیرند ، زیرا این فناوری و دستگاه های سازگار با آن رایج تر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X