ایجاد یک حساب جدید با هر برنامه ای که بارگیری می کنید یا وب سایتی که بازدید می کنید دردسر ساز است. شما باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید ، آدرس ایمیل خود را به اشتراک بگذارید ، و رمزعبور دیگری را که باید بخاطر بسپارید را معجزه کنید. بسیاری از سایت ها و سرویس ها به کاربران اجازه می دهند برای ورود به سیستم حساب های موجود در Facebook یا Google خود را وارد کنند و اکنون می توانید این کار را با Apple ID خود انجام دهید.

این روش که به عنوان ورود به سیستم با اپل شناخته می شود ، با وارد کردن شناسه Apple خود در iPhone یا iPad ، شما را وارد برنامه ها و وب سایت های پشتیبانی شده می کند. سپس با استفاده از Face ID ، Touch ID یا رمز عبور به طور ایمن وارد سیستم می شوید.

با Apple و حریم خصوصی خود وارد سیستم شوید

یک اشکال در ایجاد حساب کاربری در یک برنامه یا وب سایت این است که توسعه دهندگان و فروشندگان اکنون به آدرس ایمیل شما و سایر اشکال اطلاعات تماس دسترسی دارند. در دستان اشتباه ، از این داده ها می توان برای ردیابی فعالیت های شما ، ارسال هرزنامه برای شما یا به اشتراک گذاشتن با سایر شرکت ها استفاده کرد.

با ورود به سیستم با اپل ، برنامه ها و وب سایت ها می توانند فقط نام و آدرس ایمیل شما را برای راه اندازی حساب شما درخواست کنند. اما می توانید از گزینه ای موسوم به Hide My Email استفاده کنید تا یک آدرس ایمیل تصادفی ایجاد کنید و سپس پیام ها را به آدرس واقعی شما هدایت کند. فقط فروشنده می تواند با استفاده از این آدرس تصادفی برای شما ایمیل ارسال کند و هر زمان که بخواهید می توانید آن را غیرفعال کنید.

علاوه بر این ، اپل قول می دهد هنگام ورود به سیستم و استفاده از برنامه ها و وب سایت های مختلف ، فعالیت های شما را ردیابی نکند. در مقابل ، گزینه های ثبت نام برای Google و Facebook نام ، آدرس ایمیل و سایر داده های شما را با توسعه دهندگان و فروشندگان به اشتراک می گذارند. حداقل ، ویژگی ورود به سیستم با Apple تضمین می کند تعداد کمتر موجودی به اطلاعات تماس شما دسترسی خواهند داشت.

البته عامل محدود کننده این است که برنامه یا وب سایت باید از Sign in With Apple پشتیبانی کند. با این حال ، از زمان ارائه این ویژگی در سال 2019 ، توسعه دهندگان بیشتری پشتیبانی را اضافه کرده اند. اپل اظهار داشته است که ورود به سیستم با اپل برای همه برنامه هایی که گزینه های ورود به سیستم شخص ثالث را ارائه می دهند ، مانند برنامه های Facebook و Google اجباری است.

شرایط استفاده از ورود به سیستم با Apple

برای استفاده از ورود به سیستم با اپل ، Apple ID شما باید با احراز هویت دو عاملی تنظیم شود. همچنین باید با Apple ID روی دستگاه خود به سیستم iCloud وارد شوید. این ویژگی به iOS 13 یا بالاتر در iPhone ، iPadOS 13.1 یا بالاتر در iPad ، watchOS 6 یا بالاتر در Apple Watch ، macOS Catalina یا بالاتر در Mac و tvOS 13 یا بالاتر در Apple TV نیاز دارد. در هر مرورگر وب و سیستم عامل می توانید از ورود به سیستم با اپل استفاده کنید.

با iOS / iPadOS 14 ، اپل قابلیت دیگری را به این ویژگی اضافه کرد. اگر برای یک حساب خاص از یک رمز عبور ضعیف یا به خطر افتاده استفاده می کنید ، اکنون ممکن است گزینه ای برای تغییر ورود Apple ID خود دریافت کنید. همچنین می توانید یک حساب موجود را تغییر دهید تا به Apple ID تغییر دهید.

وارد برنامه شوید

برای استفاده از ورود به سیستم با اپل ، برنامه ای را که از این ویژگی پشتیبانی می کند بارگیری و باز کنید. چند برنامه ای که می توانید امتحان کنید Adobe Reader ، Airbnb ، Dropbox ، eBay ، Groupon ، Instacart ، Kayak ، The New York Times ، Squarespace ، Spotify ، TikTok و WordPress هستند. MacObserver لیستی جامع از برنامه های پشتیبانی شده را ارائه می دهد ، تقریباً در ژوئن 2020. روند کار به طور مشابه در سراسر هیئت مدیره انجام می شود.

ما از برنامه پخش جریانی موسیقی Spotify به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد. در صفحه ورود به سیستم اولیه ، روی دکمه ادامه با اپل ضربه بزنید. در صفحه بعدی ، می توانید آدرس ایمیل خود را با برنامه به اشتراک بگذارید یا به جای آن Hide My Email را انتخاب کنید. اگر ایمیل خود را به اشتراک بگذارید ، می توانید از آدرس ایمیل Apple ID یا آدرس ایمیل iCloud خود استفاده کنید. یکی از این دو را انتخاب کنید و سپس روی ادامه ضربه بزنید.

اگر ترجیح می دهید آدرس ایمیل واقعی خود را پنهان کنید ، گزینه Hide My Email را انتخاب کنید. سپس اپل یک آدرس ایمیل تصادفی ایجاد می کند که از طریق آن پیام های توسعه دهنده برنامه به آدرس واقعی شما ارسال می شود.

از اینجا ، با استفاده از روش تأیید اعتبار موجود در دستگاه خود وارد شوید ، چه این Face ID ، Touch ID یا رمز عبور باشد. سپس می توانید برنامه را تنظیم و سفارشی کنید تا از آن استفاده کنید.

مشاهده آدرس ایمیل تصادفی

با استفاده از برخی برنامه ها ، می توانید آدرس ایمیل تصادفی اختصاص داده شده به خود را مشاهده کنید. برنامه را باز کنید و به بخش حساب یا نمایه بروید. تمرین کنید تا زمانی که ورودی آدرس ایمیل خود را مشاهده کنید ، و باید بتوانید آدرس تصادفی ایجاد شده برای این برنامه را مشاهده کنید.

برچسب‌ها
  • مهتاب جهاندار
  • 21 آذر 1399
  • 296 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X