به روزرسانی های سالانه دو بار ویندوز 10 به معنای ویژگی های جدید بیشتر و بیشتر اوقات است. متأسفانه ، به روزرسانی های مهم همچنین می توانند کارها را خراب کنند. اگر ترجیح می‌دهید تا از بین رفتن اشکالات صبر کنید ، این تنظیمات را انجام دهید و آن را به تأخیر بیندازید تا آزمایش بیشتری انجام شود.

با شروع به روزرسانی مه 2019 (نسخه 1903) ، مایکروسافت مجبور کردن این به روزرسانی ها را به همان شدت قبلی متوقف کرد. به جای نصب خودکار به روزرسانی های ویژگی های بزرگ ، در تنظیمات Windows Update گزینه ای برای بارگیری و نصب به روزرسانی در اوقات فراغت خود مشاهده خواهید کرد. حداقل تا زمانی که نسخه ای که در حال حاضر اجرا می کنید به پایان پشتیبانی نزدیک شود، در آن زمان شما باید آن را ارتقا دهید.

توقف بروزرسانی ها به مدت 7 روز

خوشبختانه ، شما چند گزینه برای به تأخیر انداختن به روزرسانی های کوچک و بزرگ دارید. برنامه تنظیمات را باز کرده و گزینه Update & Security> Windows Update را انتخاب کنید ، در آنجا می توانید به روزرسانی های جدید را در دسترس قرار دهید. همچنین دکمه “مکث به روزرسانی ها به مدت 7 روز” را پیدا خواهید کرد.

ویندوز به شما امکان می دهد تا در کل 35 روز پنج بار روی آن کلیک کنید. متناوباً ، می توانید گزینه های پیشرفته را کلیک کرده و به روزرسانی ها را تا یک تاریخ خاص متوقف کنید.

تأخیر در بروزرسانی ها برای 365 روز

در همین حال ، کسانی که دارای ویندوز 10 Pro ، Enterprise یا Education هستند حتی از قدرت بیشتری برخوردار هستند – مایکروسافت دارای ویژگی تعویق است که به شما امکان می دهد همه به روزرسانی ها را تا 365 روز پس از انتشار به تأخیر بیندازید. این به مشاغل اجازه می دهد تا به روزرسانی های اصلی ویژگی ها را روی چند دستگاه آزمایش کنند ، مطمئن شوند همه کارها انجام می شود ، سپس در صورت آماده بودن آن را برای بقیه شرکت عرضه می کنند.

از آنجا که بسیاری از ما ویندوز 10 پرو را بر روی میز کار و لپ تاپ های خانگی خود داریم ، می توانیم از این مزیت ها نیز استفاده کنیم. با این حال ، با انتشار به روزرسانی مه 2020 (نسخه 2004) ، مایکروسافت آن را در جایی که کاربران عادی آن را پیدا نمی کنند ، مخفی کرده است.

منوی شروع را باز کنید ، “گروه” را تایپ کنید و روی ویرایش خط مشی گروه کلیک کنید تا Local Group Policy Editor باز شود. در نوار کناری سمت چپ ، به بخش پیکربندی رایانه> الگوهای مدیریت> اجزای Windows> Windows Update> Windows Update for Business بروید.

برای اهداف این راهنما ، می خواهید خود را با دو گزینه در اینجا نگران کنید: انتخاب کنید وقتی پیش نمایش ایجاد می شود و ویژگی های به روز می شوند و انتخاب کنید وقتی کیفیت به روز می شود.

Preview Builds و Feature Updates آن تغییرات بزرگ و بزرگ سالانه هستند که دو بار در سال انجام می شوند ، در حالی که به روزرسانی های کیفیت ، وصله های امنیتی کوچکتری هستند که شما به طور منظم تری دریافت می کنید – من توصیه نمی کنم که به تعویق انداختن این موارد بسیار زیاد ، به هیچ وجه. اما شما می توانید با دوبار کلیک کردن روی گزینه مربوطه در خط مشی گروه ، تنظیم آن روی Enabled و تغییر تعداد روز در کادر Options ، بروزرسانی ویژگی را تا 365 روز به تأخیر بیندازید.

در بخش پیکربندی رایانه> الگوهای مدیریت> اجزای ویندوز> Windows Update ، می توانید بر روی Configure Automatic Updates نیز دوبار کلیک کرده ، آن را فعال کرده و روی گزینه دو تنظیم کنید. این اطمینان می دهد که ویندوز قبل از بارگیری و نصب به روزرسانی ، به جای انجام خودکار ، به شما اطلاع خواهد داد. فقط مطمئن شوید که واقعاً آن به روزرسانی های امنیتی را به موقع بارگیری کرده اید.

مطمئناً ، هرچه به روزرسانی را به تعویق بیندازید ، دیگر ویژگی های جدید را از دست خواهید داد ، بنابراین بهترین کار برای آن دسته از ماشین های حساس به ماموریت است که توانایی از دست دادن آنها را ندارید. سپس می توانید به روزرسانی را در دستگاه ثانویه ، در صورت وجود ، آزمایش کنید تا ببینید آیا برای کار روزانه شما به اندازه کافی پایدار است یا خیر و سایر رایانه های خود را نیز به روز کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X