قطعا بارها با کلمه وای فای رو به رو شدید. ارتباطی قدرتمند که از طریق ارتباطی بی سیم افراد می توانند به شبکه متصل شوند. برخلاف شبکه های با سیم پایداری این شبکه بیشتر است و سرعت بالاتری هم ارائه می دهد.

اگر می خواهید بدانید که چگونه بهینه سازی تنظیمات مودم باعث بالا بردن سرعت اینترنت وای فای می شود، بهتر است در این مطلب با ما همراه شوید. در قسمت اول به بخشی از مقاله پرداختیم و در قسمت دوم قصد داریم شما را با موارد بیشتری آشنا سازیم.

تاثیر سایر کاربران در افزایش سرعت اینترنت

آیا تا به حال یک فایل با حجم زیاد دانلود کرده اید؟ این ممکن است تمام سرعت وای فای شما را بگیرد . دانلود فایل های بزرگ می تواند کاملا بر روی عملکرد مودم و وای فای شما تاثیر بگذارد در صورتی که از پهنای باند اینترنت کمتری هم استفاده کنید .

به احتمال زیاد، افرادی که به اینترنت شما متصل هستند مانند دوستان، هم اتاقی و یا اعضای خانواده در فعالیت های پهنای باند سنگین مانند بازی و تماشای فیلم و…اثر می گذارند. خوشبختانه می توانید با تنظیم کیفیت سرویس در تنظیمات مودم خود، باعث افزایش سرعت اینترنت و ترافیک شبکه خود را اولویت بندی کنید.

 افزایش سرعت مودم با خرید آنتن قوی تر

یک روش ساده برای بالابردن سرعت اینترنت وای فای خریدن آنتن قوی برای مودم است. آنتن در اکثر مودم ها سطح مصرف کننده قدیمی و ضعیف است. یک آنتن تقویت شده پس از خرید یک راه حل عالی و یک راه ساده برای بهبود کیفیت سیگنال و در نتیجه بهبود سرعت اینترنت مودم بدون نیاز به دستگاه جدید است. همچنین پیشنهاد می کنم برای افزایش سرعت اینترنت وای فای مقاله افزایش برد سیگنال وای فای را مشاهده کنید.

آنت های قابل حمل کمی گران تر هستند ، اما آنها به عنوان یک آنتن مجهز و تکرار کننده بی سیم عمل می کنند. آنها می توانند بهبود قابل توجهی در خانه هایی با مناطق مرده یا تخریب سیگنال ارائه دهند ، اما مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد.

 غیرفعال کردن پروتکل های قدیمی مودم برای افزایش سرعت اینترنت

چگونه تنظیمات مودم را برای افزایش سرعت اینترنت بهینه می کنید؟ یکی از اولین مواردی که می توانید در نظر بگیرید غیرفعال کردن پروتکل های بی سیم قدیمی است. مودم های جدید در پروتکل 802.11ac قابلیت هایی را ارائه می دهند که بسیار از خدمات ارائه دهنده خدمات اینترنت یا ISP فراتر رفته اند. در حالی که ممکن است مودم سریع باشد ، بسیاری از دستگاه های شما احتمالاً از پروتکل های قدیمی تر مانند 802.11g استفاده می کنند که به محض اتصال این دستگاه ، سرعت کل شبکه را کم می کنند . در حالت ایده آل ، باید دستگاهی را که می بینید از پروتکل های b یا g استفاده می کند ، سریعا تغییر دهید.

 افزایش سرعت اینترنت با آپدیت کردن مودم

یکی از نادیده گرفته ترین روش ها برای افزایش سرعت اینترنت وای فای این است که اطمینان حاصل کنید که مودم شما همیشه آخرین نسخه نرم افزار و سیستم عامل را از تولید کننده اجرا می کند. مطمئناً ، این به روزرسانی ها اصلاحات امنیتی هستند ، اما آنها به طور ناگهانی سرعت وای فای شما را سریع نمی کنند. با این حال ، می تواند در بالا بردن سرعت اینترنت کمک کند. اگر مدتی مودم را به روز نکرده اید ، ممکن است بیشتر از آنچه انتظار داشتید ، افزایش بیشتری داشته باشد.

 نام و رمز عبور وای فای خود را تغییر دهید

بسیاری از افراد در عین حال دارای فن آوری اطلاعاتی هنوز از نام کاربری و رمزعبور پیش فرض در مودم خود استفاده می کنند. حتی هکرهای متوسط نیز قادر به هک کردن شبکه های نسبتاً ایمن با رمزهای غیر پیش فرض هستند.

انتخاب پسورد قوی نیز بسیار مهم است. در حالی که شما ممکن است کار بزرگی در تقسیم دستگاه های خود در باند های جداگانه ، به روزرسانی سیستم عامل خود و تعویض کانال ها در مدت زمان طولانی در ترافیک انجام دهید ، اگر همسایگانتان از وای فای شما استفاده می کنند ، باعث میشود سرعت اینترنت شما کند شود .

  • مهتاب جهاندار
  • 22 خرداد 1399
  • 295 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X