اپل در سال 2018 برنامه کشف موسیقی Shazam را خریداری کرد و به سرعت آن را به یک تجربه بدون تبلیغ تبدیل کرد. در حالی که Shazam به عنوان یک برنامه مستقل در سیستم عامل های تلفن همراه در دسترس است ، اپل اکنون Shazam را با سیستم عامل iOS 14 محکم تر در اکوسیستم خود ادغام کرده است ، به کاربران آیفون و آیپد اجازه می دهد بدون تنظیم برنامه جداگانه ، آن آهنگ را نامگذاری کنند. در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.

برای فهمیدن سریع چه آهنگی پخش می شود ، بهترین راه دسترسی به Shazam افزودن آن به Control Center است. در اینجا نحوه فعال کردن آن آورده شده است:

تنظیمات آیفون را باز کنید

روی مرکز کنترل ضربه بزنید

روی «+» کنار «موسیقی شناسایی» ضربه بزنید

با این کار یک نماد Shazam به مرکز کنترل اضافه می شود. برای جابجایی موقعیت خود ، روی نماد همبرگر در سمت راست گزینه Music Recognition ضربه بزنید و نگه دارید و آن را به بالا یا پایین بکشید. برای حذف آن ، روی نماد منهای قرمز (-) ضربه بزنید و روی حذف ضربه بزنید.

هنگامی که نیاز به یافتن نام و خواننده آهنگی دارید که در حال حاضر سر خود را با آن تلاشی می کنید ، از سمت راست بالای آیفون خود را به پایین بکشید (یا اگر دکمه Home را دارید از پایین بکشید) تا مرکز کنترل آشکار شود ، سپس روی نماد Shazam ضربه بزنید تا جستجو شروع شود. Shazam در کتابخانه خود حفاری می کند و نام آهنگ ، نام هنرمند و یک تصویر هنری کوچک از آلبوم / آلبوم را به عنوان یک بنر اعلان در بالای صفحه نمایش می دهد.

با ضربه زدن روی این بنر ، وب سایت Shazam با اطلاعات بیشتری در مورد آهنگ باز می شود ، جایی که می توانید متن های همگام سازی شده را نیز بررسی کنید. اگر برنامه Shazam را نصب کرده باشید ، به برنامه منتقل می شوید و اطلاعات اضافی درباره آهنگ و هنرمند به شما ارائه می شود.

با توجه به اینکه Shazam اکنون یک برنامه اپل است ، گزینه باز کردن آهنگ در اپل موزیک به صورت برجسته وجود دارد ، اما می توانید روی منوی سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید تا آن را در یک سرویس پخش موسیقی دیگر مانند Spotify باز کنید. برنامه Shazam خود را به Apple Music یا Spotify متصل کنید ، و برنامه گزینه ای برای باز کردن آهنگ های Shazam’d شما در آن برنامه را به نمایش می گذارد.

از سیری بخواهید Shazam را شروع کند

روش دیگر استفاده از ویژگی تشخیص موسیقی Shazam این است که از سیری بپرسید: “چه آهنگی پخش می شود؟” Siri اطلاعات اضافی آهنگ را از طریق یک بنر اعلان ، مانند روش مرکز کنترل کشف و آشکار می کند. علاوه بر این ، می توانید به سیری بگویید “آهنگ های بیشتری از این دست را پخش کند” ، و آهنگ های مشابه را در صفحات موسیقی موسیقی صف خواهد کرد.

برانگیختن سیری برای کشف موسیقی سریعتر از باز کردن مرکز کنترل و ضربه زدن روی نماد Shazam است. از طرف دیگر ، با استفاده از Siri ، نمی توانید این واقعیت را که شما آهنگی را نمی دانید پنهان کنید. اما با این وجود به Shazam دسترسی پیدا می کنید ، این برنامه می تواند به شما کمک کند تا وقتی صحبت از آنچه بچه ها این روزها گوش می دهند احساس مه آلود قدیمی نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X