DualShock 4 یک کنترلر عالی است ، اما به طور خاص برای Sony PlayStation 4 طراحی شده است. این بدان معناست که حداقل روی کاغذ ، استفاده از آن برای بازی های رایانه ای نیست. نترسید ، زیرا رایانه های شخصی چنین سیستم های قدرتمند و انعطاف پذیری هستند ، با کمی تلاش می توانید تقریباً هر وسیله جانبی را بر روی آنها کار کنید. در اینجا نحوه اتصال یک کنترلر DualShock 4 به کامپیوتر شما آورده شده است.

اتصال خود
برای اتصال DualShock 4 به دستگاه بازی خود به دو روش وجود دارد. می توانید مسیرهای سیمی یا بی سیم را طی کنید ، اما تنظیم این اتصالات کمی متفاوت از نحوه انجام آن روی کنسول PlayStation 4 است.

روش سیمی
با کابل USB به micro-USB کنترل کننده خود را به یک پورت USB وصل کنید.

تا جایی که اتصال کنترل کننده تمام شود ، همین است. اطلاعات بیشتر در مورد کار کردن آن در یک باره.

روش بلوتوث
با خاموش کردن DualShock 4 (با نوار نور غیرفعال خواهید دانست) ، دکمه های PlayStation و Share را به مدت سه ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا نوار نور شروع به دو چشمک زدن کند.

از طریق سینی سیستم به منوی بلوتوث در رایانه خود دسترسی پیدا کنید.

روی “افزودن بلوتوث یا دستگاه دیگر” کلیک کنید.

روی “بلوتوث” کلیک کنید.

کنترل کننده DualShock 4 را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید.

شروع کار گیم پد

اتصال کنترل کننده فقط شروع فرآیند است ، به دلیل نحوه ارتباط DualShock 4 با رایانه شما. اکثر بازی های ویندوز فعلی از XInput مایکروسافت استفاده می کنند ، رابطی که پردازنده ورودی های Xbox 360 و Xbox One را پردازش می کند. DualShock 4 دستورات XInput را ارسال نمی کند ، بنابراین برای ترجمه ورودی های آن به چیزی که کامپیوتر شما با آن راحت تر کار می کند ، به یک بسته بندی نیاز است. دو گزینه خوب وجود دارد: تنظیمات سازگاری کنترلر DS4Windows و Steam.

روش جامع: DS4Windows

DS4Windows یک نرم افزار رایگان است که کامپیوتر شما را فریب می دهد و فکر می کند یک کنترل کننده Xbox 360 به جای DualShock 4 متصل است. این مراحل را دنبال کنید تا کار کند.

DS4Windows را بارگیری کرده و از فهرست خارج کنید.

DS4Windows.exe را در پوشه ای که از حالت فشرده خارج کرده اید باز کنید.

روی “نصب درایور ViGEmBus” کلیک کنید.

مراحل را در نصب درایور دنبال کنید. این یک درایور گیم پد چند منظوره را به سیستم شما نصب می کند که DS4Windows برای کارکرد DualShock 4 از آن استفاده می کند.

روی “تمام شد” کلیک کنید.

DualShock 4 را به رایانه وصل کنید.

کنترل کننده باید در زیر تب Controllers نشان داده شود. یک دقیقه صبر کنید تا مطمئن شوید که تمام رانندگان لازم نشان داده می شوند. هنگامی که ویندوز پیامی را باز می کند که می گوید کنترلر جدید Xbox 360 را متصل کرده است ، آماده بازی هستید!

با DS4Windows چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

به طور پیش فرض ، DualShock 4 مانند کنترلر Xbox 360 عمل می کند و صفحه لمسی به عنوان ماوس عمل می کند. همانطور که گفته شد ، DS4Windows گزینه های بیشتری را ارائه می دهد. برای شروع ، روی برگه Profiles کلیک کنید و روی نمایه Default دوبار کلیک کنید. این باعث می شود که طرح کلی DualShock 4 با تنظیمات مختلف احاطه شود. در اینجا ، می توانید کنترل های فیزیکی را مجدداً تنظیم کنید ، صفحه لمسی و کنترل حرکت را طوری برنامه ریزی کنید که به طرق مختلف عمل کند ، تنظیمات زنگوله را تنظیم کنید و نواحی مرده و منحنی های حرکتی آنالوگ ها را به خوبی تغییر دهید. حتی می توانید رنگ نوار نور را تغییر دهید.

DS4Windows گزینه های بیشتری برای احساس خوب DualShock 4 در رایانه شما ارائه می دهد. لازم نیست این تنظیمات را باز کنید ، زیرا اکثر بازی ها پس از اولین بار تنظیم نرم افزار ، به درستی رفتار می کنند.

راه آسان تر: استیم

اگر بازی های مورد علاقه شما در Steam باشد ، با یک تغییر سریع سریع با DualShock 4 کار می کنند.

به منوی تنظیمات در Steam (در زیر Steam در نوار وظیفه) بروید.

منوی Controller را انتخاب کنید.

روی “General Controller Settings” کلیک کنید.

کادر با علامت “پشتیبانی پیکربندی PlayStation” را علامت بزنید.

DualShock 4 را به رایانه وصل کنید.

سازگاری DualShock 4 با Steam کاملاً مغفول واقع شده و بدیهی است که این تکنیک برای بازی های غیر Steam کارایی نخواهد داشت. در نتیجه ، شما ممکن است به سادگی با استفاده از DS4Windows شانس بیشتری داشته باشید.

با کنترل کننده درست شروع کنید

برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد نحوه انتخاب کنترل کننده مناسب برای رایانه خود مراجعه کنید. اگر یک بازیگر چند کنسولی هستید ، به راهنماهای ما برای اتصال کنترل کننده های Nintendo Switch و Xbox به رایانه مراجعه کنید.

برچسب‌ها
  • مهتاب جهاندار
  • 15 آبان 1399
  • 273 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X