اتصال به اینترنت ساده به نظر می رسد. شما از طریق Wi-Fi خود می پرید ، Facebook را بارگذاری می کنید و رونق می گیرید: متصل هستید! اما وقتی مشکلی پیش آمد یا وقت آن است که تجهیزات خود را سریعتر به چیزی ارتقا دهید، باید درک کنید که همه آن جعبه های سیاه کوچک در واقع چه کاری انجام می دهند. در اینجا خلاصه ای از تجهیزات اصلی شبکه که خانه شما را متصل نگه می دارد آورده شده است.

مودم دروازه ورود شما به اینترنت است – یک کابل ، فیبر نوری یا خط تلفن از طریق محله شما ، به خانه شما می آید و به مودم شما متصل می شود. مودم 1s و 0s دیجیتال را از رایانه شما به اطلاعات آنالوگ برای کابل یا سیم تلفن برای انتقال به دنیا ترجمه می کند و سیگنالهای آنالوگ ورودی را به همان روش ترجمه می کند. این به ترتیب مدولاسیون و مدولاسیون نامیده می شود و جایی است که “mo-dem” نام خود را می گیرد.

به طور معمول ، ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) شما با پرداخت ماهانه کمی مودم به شما ارائه می دهد. بسته به اینکه از کدام ISP استفاده می کنید ، ممکن است بتوانید مودم خود را بخرید و مقداری پس انداز کنید.

اگر فقط یک رایانه در خانه خود داشتید ، می توانستید آن را مستقیماً با کابل اترنت به مودم وصل کنید و روزانه با آن تماس بگیرید – می توانید فوراً به اینترنت متصل شوید و فیلم های گربه را تماشا کنید.

اما بیشتر مردم بیش از یک رایانه در خانه خود دارند ، نیازی به ذکر نیست تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، کتابخوان ها و تعداد زیادی از دستگاه های دیگر. مودم های مستقل قادر به ارسال همزمان داده ها به چندین دستگاه نیستند: آنها معمولاً فقط دارای یک پورت اترنت هستند و فقط یک آدرس IP تولید می کنند که موقعیت شما را به اینترنت مشخص می کند (مانند آدرس خیابان شما در دنیای واقعی).

روتر تمام دستگاه های خانه شما را به یکدیگر متصل می کند، از طریق کابل های اترنت یا Wi-Fi – و سپس به مودم متصل می شود. این آدرس به هر دستگاه آدرس IP داخلی خود را می دهد ، که از آن برای مسیریابی ترافیک بین آنها استفاده می کند. اگر آدرس IP مودم شما مانند آدرس خیابان یک ساختمان باشد ، آدرس IP داخلی روتر شما مانند شماره آپارتمان است. مودم شما اطلاعات را از اینترنت دریافت می کند ، آنها را به روتر می فرستد و روتر آن را به رایانه ای که درخواست کرده است می فرستد. (به این ترتیب ، تلفن شما فیلم های گربه ای را که درخواست کرده اید از لپ تاپ دریافت نمی کند.)

روزگاری ، همه رایانه ها از طریق سر و صدا سیم به اینترنت متصل می شدند. امروزه ، ما توانایی اتصال همه آن دستگاه ها را از طریق Wi-Fi به شبکه خانگی شما (و در نتیجه اینترنت) داریم. برای انجام این کار ، شما به چیزی برای پخش آن سیگنال بی سیم نیاز دارید.

یک نقطه دسترسی بی سیم معمولاً از طریق اترنت به روتر شما متصل می شود و از طریق فرکانس های بی سیم با دستگاه های بدون اترنت شما ارتباط برقرار می کند. اکثر کاربران خانگی دارای روترهایی با نقاط دسترسی بی سیم داخلی هستند ، اما نقاط دسترسی مستقل هنوز برای مشاغل معمول است ، زیرا شما می توانید چندین نقطه دسترسی را با هم جفت کنید تا شبکه خود را در یک منطقه بزرگ گسترش دهید.

اخیراً ، کیت های شبکه مش برای خانه های بزرگ با نقاط مرده زیاد متداول شده اند ، زیرا به چندین واحد اجازه می دهد تا خانه شما را در Wi-Fi به طور موثرتری نسبت به دستگاه های گسترش دامنه پتو کنند. اگر از قبل روتر داشته باشید ، اینها می توانند به عنوان نقاط دسترسی بی سیم عمل کنند یا می توانند وظیفه یک روتر را نیز بر عهده بگیرند – البته معمولاً با امکانات پیشرفته کمتری.

همه روترها دارای درگاه های داخلی اترنت هستند ، اما بسته به اندازه و کلاس روتر خریداری شده ، ممکن است شما به اندازه کافی برای اتصال تمام دستگاه های خود کافی نباشید – به ویژه در عصر فن آوری خانه های هوشمند ، که اغلب به سخت افزارهای زیادی نیاز دارند – ایستگاه های پایه سیمی.

اگر پورت های اترنت روتر خود را تمام کنید ، یک سوئیچ می تواند پورت های اترنت بیشتری را به شبکه شما اضافه کند. شما فقط دستگاه های اضافی خود را به سوئیچ متصل می کنید ، سوئیچ را به روتر خود وصل می کنید ، و آنها در شبکه شما ظاهر می شوند.

توجه داشته باشید که برای استفاده از سوئیچ به روتر نیاز دارید. یک سوئیچ نمی تواند آدرس های IP را اختصاص دهد یا شبکه ای مانند روتر شما ایجاد کند – این فقط به عنوان یک پلیس ترافیک برای سیگنال های ورودی عمل می کند.

علاوه بر این ، یک سوئیچ را با یک هاب اشتباه نکنید ، که تقریباً یکسان به نظر می رسد ، اما بسیار متفاوت عمل می کند: به جای اینکه ترافیک را بین چندین دستگاه هدایت کنید ، یک هاب فقط یک سیگنال ورودی را می گیرد و آن را در همه دستگاه های هاب کپی می کند. این موارد در استفاده از خانه های مدرن غیر معمول است.

همه در خانه خود مودم ، روتر و نقطه دسترسی جداگانه ندارند. این روزها بسیاری از این ویژگی ها را در یک دستگاه پیدا می کنید. به عنوان مثال ، همانطور که در بالا ذکر کردیم ، بیشتر افراد از روترهای بی سیم استفاده می کنند ، که روتر را با یک نقطه دسترسی بی سیم ترکیب می کند. بسیاری از افراد حتی از واحدهای ترکیبی مودم / روتر که شامل مودم ، روتر و نقطه دسترسی بی سیم هستند ، همه در یک دستگاه استفاده می کنند. اینها می توانند باعث صرفه جویی در فضا و از بین رفتن برخی سیمها شوند ، اما درست مانند شامپو و نرم کننده ، بعضی از افراد دوست دارند این دستگاه ها را جدا نگه دارند ، زیرا این امر امکان انتخاب بیشتر را فراهم می کند.

منبع

  • مهتاب جهاندار
  • 24 شهریور 1399
  • 296 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X