گوشی آیفون

احتمالا سال هاست که از گوشی های آیفون استفاده می کنید و فکر می کنید که با همه ی ترفندها و نکات کاربردی آن آشنایی دارید. در این مطلب قصد داریم نشان دهیم که بهتر است در این مورد مطمئن نباشید و حتی قدیمی ترین کاربران گوشی های آیفون نیز باید هر چند وقت یکبار چیزهای جدیدی یاد بگیرند.
از بین تمامی ترفندهای آشکار سیستم عامل iOS و گوشی های آیفون، چند مورد از بهترین های آن ها را انتخاب کرده ایم و قصد داریم آن ها را در این مطلب به شما معرفی کنیم. در ادامه مطلب نیز توضیحات تکمیلی در مورد هرکدام از آن ها آورده شده است که مطالعه آن ها را هم به شما توصیه می کنیم.

با یک حرکت ، در مرورگر Safari آخرین تب های بسته شده را مجددا باز کنید

مرورگر safari

اگر در مرورگر Safari، دکمه ای که در پایین نمایشگر و با علامت + نشان داده است را لمس کنید، آن وقت می توانید آخرین تب های بسته شده در این مرورگر را مشاهده کرده و باز کنید.

برای برنامه های پخش موسیقی یک زمان سنج توقف تنظیم کنید

تنظیم زمان سنج

برای این کار به برنامه Clock مراجعه کرده و سپس در بخش Timer، ضمن انتخاب یک فاصله زمانی، گزینه Stop Playing را در پایین صفحه به عنوان تنظیمات انتخاب کرد. به این ترتیب، پس ا پایان زمان انتخاب شده توسط شخص، برنامه های پخش موسیقی به صورت خودکار متوقف می شوند.

چند برنامه را به صورت همزمان جا به جا کنید

جابه جایی همزمان چند برنامه

در صفحه Home، آیکون یکی از برنامه ها را لمس و سپس برای مدتی کوتاه نگه دارید. در این حالت انگشت خود را کمی از مکان اولیه جا به جا کنید و سپس همانطور که در حال لمس نمایشگر هستید، بر روی دیگر برنامه های مورد نظر خود ضربه بزنید. به این ترتیب این برنامه ها به شکل گروه درآمده و امکان جابه جایی همزمان آن ها به وجود می آید .

قابلیت 3D Touch را برای نمایش اعلان برنامه های موجود درپوشه ها به کار بگیرید

لمس سه بعدی

نوار کوچک قرمز رنگ که در کنار آیکون فولدرها نمایش داده می شود نشان می دهد که اعلانی برای برنامه های موجود در آن وجود دارد. پس از مشاهده این نوار، فقط کافی است بر روی آیکون این پوشه یک لمس سه بعدی انجام دهید؛ تا سیستم عامل iOS نشان دهد که این اعلان مربوط به کدام یک از برنامه های موجود در آن پوشه است.

دسترسی سریع به منوی تنظیمات

siri

هنگام استفاده از گوشی تنها کافی است که کلمه Settings را به دستیار siri بگویید. Siri بلافاصله امکان دسترسی به این منو را فراهم می کند.

دسترسی به تاریخچه موسیقی ها در دستیار هوشمند Siri

تاریخچه موسیقی

دستیار Siri در گوشی های آیفون، قادر خواهد بود که در صورت درخواست کاربران، فایل های موسیقی که آن ها در حال شنیدن هستند را از طریق ارتباط اینترنت شناسایی کند. برنامه iTunes Store نیز به کاربران اجازه می دهد تاریخچه ای از همه ی موسیقی هایی که در گذشته از دستیار Siri برای شناسایی آن ها کمک گرفته شده است را مشاهده کنند.
برای این کار باید در برنامه iTunes Store بر روی آیکونی که در بالای نمایشگر با علامت سه خط نشان داده شده است کلیک و سپس گزینه Siri را انتخاب کنید.

قفل برنامه ها با استفاده از رمز عبور

قفل برنامه

برای این کار کافی است به بخش Screen Time از برنامه Settings مراجعه کرده و با یک رمز عبور و انتخاب گزینه App Limits، یک زمان مشخص (مثلاً 1 دقیقه) را برای All Apps & Categories انتخاب کنید. همچنین می توان با مراجعه به گزینه Always Allowed، برنامه هایی که نیازی به قفل کردن آن ها ندارید را در حالت دسترسی همیشگی قرار دهید.

با این کار بقیه برنامه ها، پس از هربار باز شدن، با گذشت زمان تعیین شده از سوی کاربران به حالت قفل در می آیند و فقط هنگامی دسترسی دوباره به آن ها ممکن می شود که رمز عبور دستگاه به درستی وارد شود. اگرچه این قابلیت همچون برنامه‌های قفل اپلیکیشن‌ عمل نمی‌کند و ساختاری متفاوت دارد، اما بازهم سبب می‌شود دسترسی به اطلاعات و برنامه‌های شخصی کاربران تا حدودی محدود شود.

  • علیرضا حسن پور
  • 27 دی 1399
  • 324 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X