بهبود عملکرد لپ تاپ

اجتناب ناپذیر است که همه لپ تاپ ها در مواقعی سرعت کمتری را تجربه کنند. با افزایش استفاده از نرم افزارهای مختلف ، نحوه واکنش لپ تاپ شما به این تغییرات می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد آن داشته باشد. 

لپ تاپ سریع

در حالی که می توانید لپ تاپ خود را تعویض کنید تا سریعتر اجرا شود ، اما روش هایی هایی وجود دارد که می توانید مقرون به صرفه تر و ساده تر باشند. این تنظیمات جزئی باعث بهبود عملکرد لپ تاپ شما می شود.

با ما همراه باشید تا به بررسی این روش ها و تنظیمات بپردازیم .

1- نرم افزارهای غیر ضروری را حذف کنید .

همه لپ تاپ ها دارای تعدادی نرم افزار کاربردی است که بسیاری از مردم از آنها استفاده نمی کنند اما می توانند منابع سیستم را مصرف کنند. 

برای حذف نرم افزارهای غیر ضروری ابتدا روی دکمه start کلیک کرده و با رفتن به بخش control panel و انتخاب programs می توانید لیست تمام نرم افزارهای نصب شده را ببینید .

2- محدود کردن نرم افزارها در هنگام راه اندازی سیستم .

بالا اومدن ویندوز

شما می توانید تعیین کنید که چه برنامه هایی هنگام بوت شدن لپ تاپ شما اجرا شوند. ویندوز 10 دارای Task Manager به روز شده ای است که به شما امکان می دهد تعیین کنید چه چیزی می خواهید در پس زمینه به صورت خودکار اجرا شود.

برای دسترسی به Task Manager ، کلید ترکیبی Ctrl-Shift-Esc را فشار دهید یک کادر ظاهر می شود که شامل همه نرم افزارهایی است که روی رایانه خود نصب کرده اید همچنین اطلاعات مفیدی از میزان RAM مورد استفاده هر برنامه هنگام راه اندازی رایانه به شما می دهد.

3- اضافه کردن رم به لپ تاپ .

رم لپ تاپ

از نظر میزان استفاده از حافظه ، ویندوز 10 نسبت به نسخه های قبلی از رم کمتری استفاده می کند ، اما افزایش حافظه RAM یکی از راه های امتحان شده و مفید برای سرعت بخشیدن به لپ تاپ ها است.

البته برای انجام این کار باید ببینید که رایانه شما قابلیت افزایش رم را دارا می باشد. برخی از لپ تاپ های تجاری و بازی امکان افزودن RAM را فراهم می کنند.

4- بررسی نرم افزارهای جاسوسی و ویروس ها .

ویروس ها

تقریباً غیرممکن است که در حین وبگردی به اشتباه ویروسی را انتخاب نکنید ، اما نرم افزار Windows Defender بدافزارهایی را که ممکن است  باعث ایجاد مشکلات اساسی در لپ تاپ شما شوند را پیدا می کند. نرم افزارهای ضد ویروس دیگری نیز وجود دارند.

5- استفاده از نرم افزار Disk Cleanup برای پاک سازی هارد .

هارد

هر لپ تاپ تعدادی فایل و برنامه در هارد دیسک خود دارد که مدتی است مورد استفاده قرار نگرفته یا غیر ضروری هستند. Disk Cleanup به شما امکان می دهد برنامه ها و فایل هایی را که می توانید از لپ تاپ خود حذف کنید پیدا کنید.

پس از نصب برای دسترسی به Disk Cleanup با کلیک بر روی دکمه start و باز کردن این برنامه و انتخاب گزینه اسکن یک اسکن سریع از فایل های موقت ، برنامه های نصب و صفحات وب را که از آنها استفاده نکرده اید یا دیگر به آنها نیاز ندارید نشان می دهد.

و اما حرف آخر ...

اگر در باز کردن نرم افزار ها  با کندی عملکرد لپ تاپ روبرو هستید ، معمولاً برای بهبود عملکرد ، به تعدادی تغییر تنظیمات جزئی نیاز است.

اطمینان حاصل کنید که آیا بدافزار ، جاسوس افزار یا ویروسی باعث کندی سرعت لپ تاپ می شود یا خیر. پس از آن ، می توانید موارد دیگر را که باعث ایجاد هرگونه مشکل می شود بررسی کنید.

همچنین بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X