سرانجام شرکت سونی از محصول پرطرفدار خود یعنی PlaySation 5 در تاریخ 22 خرداد پرده برداری کرد. در حالی که همگان منتظر بودند تا پس از مدت ها به انتظار خود پایان بدهند، ارائه دهندگان محصولات شرکت سونی با کمی شیطنت سعی در لبریز کردن اشتتیاق طرفداران داشتند و با گذشت 1 ساعت از شروع مراسم، بالاخره پس از تعریف و تمجیدات بسیار از پرچم دار جدید و پرطرفدار خود رونمایی کردند.

طراحی کنسول PlaySation 5 به رنگ سیاه و سفید است تا با دسته های بازی هماهنگی کامل داشته باشد. کنسول بازی مانند دستگاه Xbox به صورت عمودی بر روی سطوح قرار می گیرد و دارای 2 نسخه است: نسخه ای که مجهز به درایو بلوری 4K است و دیگری نسخه ای که کاملا دیجیتالی است و فاقد درایو می باشد. این نسخه از آنجایی که فاقد درایو است کمی از نسخه رسمی نازکتر و شیک تر به نظر می رسد.

 

 

حذف درایو به این معنی است که این نسخه باید از نسخه رسمی کمی ارزان تر باشد، اما سونی هنوز درباره قیمت این محصول چیزی نگفته است. در این مراسم زنده، شرکت سونی تنها از محصول جدید خود رونمایی کرد و چیزی درباره زمان انتشار این محصول و یا قیمت آن نگفت.

سونی همچنین یکسری لوازم جانبی برای PS5 در نظر گرفته است که از آنها می توان به درگاه شارژکننده DualSense، دوربین جدید HD، هدست بی سیم 3D و دستگاه کنترل از راه دور اشاره کرد. مانند قبل، سونی درباره قیمت و زمان ارائه این لوازم جانبی نیز توضیحی ارائه نکرده است.

از دیگر ویژگی های این محصول می توان به پردازه هشت هسته ای AMD مدل Zen 2 و پردازنده AMD مدل RDNA 2 بر پایه GPU اشاره کرد.

سونی همچنین از هارد SSD به منظور افزایش سرعت لود بازی ها بهره می برد. فضای ذخیره سازی این محصول 825GB و سرعت انتقال آن 5.5Gbps می باشد.

سونی در محصول جدید خود از گرافیک 8K، گرافیک 4K برای فرکانس 120Hz و صدای 3D بهره می برد.

در پایان می توان گفت که این محصول یکی از بی نقص ترین محصولات شرکت سونی است که دل میلیون ها نفر را در سرتاسر جدید ربوده است. اگر شما نیز از طرفداران این محصول هستید باید به زودی منتظر اخباری مبنی بر قیمت و زمان انتشار نهایی آن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X