روش هایی برای افزایش سیگنال Wi-Fi

قسمت دوم

کاهش سرعت جستجو، ناتوانی در پخش استریم، افتادن سیگنال های Wi-Fi ، مناطق مرده بی سیم – هر یک از این مشکلات در دنیایی که آنلاین شدن برای دیگران به اندازه تنفس ضروری است ، دیوانه کننده است.

اگر احساس می کنید Wi-Fi شما کساد شده است ، ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تست سرعت اینترنت خود استفاده کنید. همچنین چند ترفند وجود دارد که می توانید برای عیب یابی مشکلات شبکه خود امتحان کنید. با این حال ، اگر تنها راهی که می توانید از استقبال مناسب برخوردار شوید ایستادن در کنار روتر بی سیم است ، این نکات ساده می تواند به بهینه سازی شبکه کمک کند.

فرکانس شما چقدر است؟

به رابط مدیر شبکه خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که برای عملکرد بهینه آن را پیکربندی کرده اید. اگر روتر دو باند دارید ، به جای استفاده از باند رایج 2.4 گیگاهرتز ، با جابجایی به باند 5 گیگاهرتز ، عملکرد بهتری خواهید داشت.

نه تنها سرعت 5 گیگاهرتز سرعت بیشتری را ارائه می دهد ، اما احتمالاً با تداخل کمتری از سوی شبکه ها و دستگاه های بی سیم
دیگر روبرو خواهید شد ، زیرا فرکانس 5 گیگاهرتز معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرد.

اکثر روترهای باند دوتایی مدرن باید گزینه استفاده از نام شبکه مشابه یا SSID را در هر دو باند به شما ارائه دهند.
رابط مدیریت روتر خود را بررسی کنید ، به دنبال گزینه 5GHz network بگردید و همان SSID و رمز عبور شبکه 2.4GHz خود را به آن بدهید.
به این ترتیب ، دستگاه های شما هر زمان که بتوانند به طور خودکار بهترین سیگنال را انتخاب می کنند.

کانال را تغییر دهید

تا به حال در کودکی با واکی تاکی بازی کرده اید؟ ممکن است به یاد داشته باشید که چگونه واحدها باید در همان “کانال” قرار بگیرند تا یکدیگر را بشنوید. و اگر اتفاقاً در همسایگان خود در یک کانال هستید ، می توانید مکالمه شخص دیگری را گوش دهید ، حتی اگر آنها از مجموعه کاملاً دیگری استفاده می کردند.

در همین راستا ، همه روترهای مدرن هنگام برقراری ارتباط با دستگاه های شما می توانند کانال های مختلفی را جابجا کنند. بیشتر روترها کانال را برای شما انتخاب می کنند ، اما اگر شبکه های بی سیم همسایه نیز از همان کانال استفاده کنند ، با ازدحام سیگنال روبرو خواهید شد. یک روتر خوب تنظیم شده به صورت خودکار سعی در انتخاب کانال کم ازدحام دارد ،
اما روترهای قدیمی یا ارزان تر ممکنه فقط یک کانال از پیش تعریف شده را انتخاب کنند ، حتی اگر بهترین کانال نباشد. آن می تواند یک مشکل باشد.

در رایانه های شخصی مبتنی بر ویندوز ، می توانید ببینید چه کانالهایی از شبکه های Wi-Fi همسایه استفاده می کنند. از دستور prompt نوع Netsh wlan نمایش همه ، و لیستی از تمام شبکه های بی سیم و کانالهایی که در مجاورت شما استفاده می شوند را مشاهده خواهید کرد.
تجزیه و تحلیل شبکه فوق الذکر همچنین می تواند این اطلاعات را به شما نشان دهد ، اغلب در یک قالب گرافیکی با خواندن آسان تر.

استفاده کنندگان وای فای را شناسایی کنید

کاملاً ممکن است این مشکل هیچ ارتباطی با تداخل یا دامنه Wi-Fi نداشته باشد. اگر شبکه شما باز است یا رمز عبوری ضعیف دارد ،
می توانید یک مهمان ناخواسته یا دو پیگ بک در شبکه خود داشته باشید.
اگر همسایه در حال بارگیری هر هشت فصل Game of Thrones از طریق Wi-Fi شما باشد ، گپ های ویدیویی شما آسیب می بیند.

این ابزارها می توانند به شما کمک کنند لیستی از دستگاه ها را در Wi-Fi خود پیدا کنید ، که ممکن است به شما کمک کند تا همسایگان ناخوانده خود را بویید.
رابط مدیر روتر شما ممکنه نوعی تجزیه و تحلیل ترافیک باشد که به شما بگوید کدام دستگاه ها از داده های زیادی استفاده می کنند –
حتی ممکن است متوجه شوید یکی از بچه های خود پهنای باند را مکش می کند بدون اینکه متوجه شوید.
(اگر چنین است ، در اینجا نحوه لگد کردن آنها وجود دارد).

هنگامی که متجاوز را پیدا کردید و مشکل را برطرف کردید ، شبکه خود را با یک رمز عبور قوی ترجیح دهید
ترجیحاً WPA2 ، زیرا شکستن WEP بسیار مشهور است – بنابراین دیگران نمی توانند به آن بپیوندند.

و در آخر ممنون که با قسمت دوم از روش هایی برای افزایش سیگنال Wi-Fi با بازار تخصصی شبکه همراه بودید.

 

منبع

  • مهتاب جهاندار
  • 30 شهریور 1399
  • 591 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X