کاهش سرعت جستجو، ناتوانی در پخش استریم، افتادن سیگنال های Wi-Fi ، مناطق مرده بی سیم – هر یک از این مشکلات در دنیایی که آنلاین شدن برای دیگران به اندازه تنفس ضروری است ، دیوانه کننده است.

اگر احساس می کنید Wi-Fi شما کساد شده است ، ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای تست سرعت اینترنت خود استفاده کنید. همچنین چند ترفند وجود دارد که می توانید برای عیب یابی مشکلات شبکه خود امتحان کنید. با این حال ، اگر تنها راهی که می توانید از استقبال مناسب برخوردار شوید ایستادن در کنار روتر بی سیم است ، این نکات ساده می تواند به بهینه سازی شبکه کمک کند.

اتصال سیمی اینترنت را بررسی کنید

قبل از اینکه Wi-Fi را سرزنش کنید ، اطمینان حاصل کنید که اینترنت وارد خانه شما می شود و آنطور که باید کار می کند. یک کابل اترنت پیدا کنید و رایانه خود را مستقیماً به مودم وصل کنید – اگر لپ تاپ شما از پورت اترنت برخوردار نباشد ، ممکن است به آداپتور USB به اترنت نیاز داشته باشید.

تست سرعت را انجام دهید تا سرعت اینترنت خود را ببینید. اگر با سرعت قبض اینترنت شما مطابقت ندارد ، ممکن است لازم باشد با ISP تماس بگیرید یا مودم خود را تعویض کنید. اگر تست سرعت شما با صورتحساب اینترنت شما مطابقت دارد ، اما هنوز هم کند به نظر می رسد ، شاید زمان آن رسیده است که برای یک برنامه بهتر اسکنر کنید.

اگر به نظر می رسد مودم مشکلی ندارد ، سعی کنید دوباره آزمون را به صورت بی سیم اجرا کنید ، درست در کنار روتر قرار بگیرید. اگر در کنار روتر سرعت مشابه شما خوب است ، اما در جای دیگر خانه نیست ، ممکن است پوشش Wi-Fi شما مقصر باشد. اگر اینترنت شما در کنار روتر هنوز کند ایستاده است ، ممکن است چرخ دنده ای قدیمی داشته باشید که نیاز به ارتقا دارد.

آپدیت روتر

قبل از شروع تغییر کار ، بهتر است روتر خود را به روز کنید. سازندگان روترها همیشه نرم افزارها را بهبود می بخشند تا کمی بیشتر سرعت بگیرند. به روزرسانی میان افزار شما آسان یا سخت چقدر کاملاً به سازنده و مدل دستگاه شما بستگی دارد.

در اکثر روترهای کنونی ، فرآیند به روزرسانی دقیقاً در رابط کاربری مدیریت تعبیه شده است ، بنابراین فقط باید دکمه ارتقا firm میان افزار را فشار دهید. سایر مدل ها ، به ویژه اگر قدیمی تر باشند ، هنوز هم مجبور به بازدید از وب سایت سازنده ، بارگیری یک فایل میان افزار از صفحه پشتیبانی روتر خود و بارگذاری آن در رابط مدیریت هستید. خسته کننده است ، اما هنوز هم یک کار خوب برای انجام آن از آنجا که یک راه حل ساده است.

در حقیقت ، حتی اگر شبکه بی سیم شما آسیب نبیند ، باید به منظور ارتقا performance عملکرد ، ویژگی های بهتر و به روزرسانی های امنیتی ، مرتباً سیستم عامل خود را به روز کنید. برای کمک در این زمینه ، ما راهنمای دستیابی به تنظیمات روتر شما را داریم.

اگر واقعاً می خواهید از روتر فعلی خود بیشترین بهره را ببرید ، ماجراجویان باید به یک سیستم عامل شخص ثالث مانند DD-WRT منبع باز نگاه کنند. DD-WRT می تواند عملکرد را افزایش داده و به شما امکان دسترسی به ویژگی های پیشرفته شبکه ، از جمله امکان نصب یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) را مستقیماً روی روتر خود دهد. راه اندازی آن کمی پیچیده تر است ، اما برای کاربران باهوش فناوری شاید ارزش داشته باشد.

جانمایی درست روتر

همه خانه ها سیگنال Wi-Fi را به طور مساوی توزیع نمی کنند. واقعیت این است ، جایی که روتر را قرار می دهید می تواند تا حد زیادی روی پوشش بی سیم شما تأثیر بگذارد. وجود روتر در داخل کابینت و خارج از راه ، یا درست در کنار پنجره ای که کابل وارد می کند ، منطقی به نظر می رسد ، اما همیشه اینطور نیست. به جای اینکه آن را به انتهای خانه منتقل کنید ، در صورت امکان ، روتر باید در مرکز خانه شما باشد ، بنابراین سیگنال آن می تواند به راحتی به هر گوشه برسد.

علاوه بر این ، روترهای بی سیم به فضاهای باز و دور از دیوارها و انسداد احتیاج دارند. بنابراین اگر قرار دادن آن جعبه سیاه زشت در کمد یا پشت یک کتاب وسوسه انگیز است ، اگر توسط هوای آزاد احاطه شده باشد سیگنال بهتری خواهید گرفت (این امر همچنین از گرم شدن روتر جلوگیری می کند). همچنین آن را از لوازم سنگین یا وسایل الکترونیکی دور نگه دارید ، زیرا استفاده از دستگاه هایی که در مجاورت یکدیگر هستند می تواند بر عملکرد Wi-Fi تأثیر بگذارد. اگر بتوانید حتی یک دیوار بین فضای کار و روتر خود را از بین ببرید ، می توانید عملکرد را به شدت بهبود ببخشید.

اگر روتر شما دارای آنتن های خارجی است ، آنها را به صورت عمودی جهت دهی کنید تا تحت پوشش قرار بگیرند. اگر می توانید ، حتی به بلند کردن روتر کمک می کند – آن را به بالا روی دیوار یا قفسه بالا نصب کنید تا سیگنال بهتری دریافت کند. ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند پوشش شبکه خود را تجسم کنید. ما Heatmapper یا inSSIDer را دوست داریم ، که نقاط ضعف و قوی شبکه Wi-Fi شما را نشان می دهد. برنامه های تلفن همراه زیادی نیز وجود دارد ، مانند WiFi Analytics Netgear.

منبع

  • مهتاب جهاندار
  • 29 شهریور 1399
  • 469 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X