در این مطلب با آموزش حل مشکل آنتن دهی ضعیف موبایل در خدمت شما هستیم در اینجا ۵ راه برای تقویت و بهبود آنتن دهی موبایل شما ذکر کرده اییم. آنتن دهی موبایل از اساسی ترین و مهم ترین بخش هر گوشی موبایل میباشد و مشکلات مربوطه به آن میتواند اساس کار گوشی شمارا مختل کند.

بریم سراغ آموزش حل مشکل آنتن دهی ضعیف موبایل

۱- اولین و ساده ترین راه فعال و غیرفعال کردن حالت پرواز است

ساده ترین راه و ابتدایی ترین راه همین هست. با فعال کردن حالت پرواز دریافت سیگنال توسط گوشی شما بطور کامل قطع میشود و گوشی شما بطور کامل ارتباط خودرا با فرستنده های سیگنال قطع میکند،این حالت را به این دلیل حالت پرواز مینامند که برای مختل نشدن ارتباط راداری و سیگنالی هواپیما و برج مراقبت و رادار ها هیچ سیگنال متفرقه ایی نباید به سمت هواپیما ارسال شود بنابر این گوشی های موبایل که دائما درحال دریافت این امواج و سیگنال ها میباشند میتوانند برای سیستم هواپیما خطر آفرین باشند بنابر این قابلیتی در موبایل ها تعبیه شد به نام حالت پرواز که با فعال کردن آن کل ارتباط گوشی شما با امواج و سیگنال ها قطع میشود و اینکار میتواند اگر آنتن دهی و یا قدرت اینترنت همراه شما کم هست را تعمیر کند و بهبود بخشد.

۲- یکبار هم گوشی را ری استارت کنید خالی از لطف نیست

با ری استارت کردن گوشی هم تقریبا کار مشابه حالت پرواز انجام میشود، اما فقط بجای آنتن دهی کل گوشی شما غیرفعال و خاموش میشود و دوباره شروع به فعال شدن و کار میکند گاهی ممکن است یک بخش نرم افزاری از گوشی بطور خوب کار نکند و با اینکار در ظاهر ساده میتوانید آنرا ترمیم کنید.

۳- سیمکارت را در بیاورید و دوباره داخل گوشی قرار دهید

متاسفانه دلیل منطقی و علمی برای انجام اینکار جز همان جلوگیری از دریافت سیگنال توسط گوشی پیدا نکردم و حالا شما محض اطمینان اینکار را هم انجام دهید.

۴- برسی حالت شبکه اینترنت

وارد قسمتی از تنظیمات موبایل خود شوید که در آنجا میتوانید حالت شبکه را یعنی ۴g یا ۳g بودن را تنظیم کنید. اگر روی هر حالتی بود برای بهبود سرعت اینترنت یکبار برروی حالت پایین تری قرار دهید و سپس دوباره روی حالت قبل برگردانید یعنی از ۴g به ۳g تغییر دهید و دوباره از ۳g به ۴g بازگردانید اما اگر برای آنتن دهی و افزایش آنتن جهت برقراری تماس میخواهید آنرا به پایین ترین حالت قرار دهید بدلیل اینکه در برخی مناطق سیگنال های اینترنت ۴g کم و ضعیف هستند و گوشی شما دست و پا شکسته آنرا دریافت میکنند و وقتی گوشی شما روی حالت ۴g هست میبینید که تنها یک خانه از آنتن گوشی شما پر هست بنابر این در این حالت دریافت تماس و پیامک به سختی انجام میشود بنابر این باید آنرا برروی ۳G یا ۲G قرار دهید

۵- ریست تنظیمات اینترنت

برخی مواقع تنظیمات گوشی شما بهم میریزد و یا به دلیل تغییرات انجام شده توسط شما در تنظیمات آنتن دهی و یا اینترنت میتواند موجب به خوبی کار نکردن آنتن دهی گوشیتان شود بنابر این اینکار به عنوان گزینه آخر میتواند یاری دهنده شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X