تصویر کلید دیجیتال ال جی

نسل جدید کلیدهای دیجیتال خودرو

واحد اجزای الکتریکی گروه LG از شرکت LG Innotek اعلام کرده که کلیدهای دیجیتالی تولید کرده است که بوسیله‌ی آن می‌توان از تلفن همراه بجای کلید دیجیتال خودرو استفاده کرد.

گفته شده است که کلیدهای دیجیتال موجود در حال حاضر در تشخیص مکان دقت کمی دارند و قابلیت های امنیتی بالایی ندارند و می‌توانند هک شوند.

اما چیزی که LG Innotek در حال حاضر توسعه داده است اعلام کرده که حتی حدود 5 برابر دقیق‌تر از موارد مشابه و موجود است که رانندگان را برای پیداکردن راحت‌تر وسایل نقلیه خود در پارکینگ‌ها و… کمک میکند. از ویژگی‌های دیگر این کلید میتوان به این اشاره کرد که می‌تواند درهای خودرو را قفل یا باز کند و همچنین استفاده کنندگان میتوانند با تلفن همراه خود ماشین خود را روشن کنند.

گفته شده که این کلید دارای توانایی تشخیص مکان با دقت بسیار بالا و همچنین دارای امنیت بسیار بالایی است.

LG Innotek اعلام کرده است که با استفاده از تکنولوژی‌های (UWB(Ultra wideband و NFC و الگوریتم ایجاد شده توسط این گروه دقت در مکان‌یابی را بیشتر کرده است. این شرکت همچنین ادعا کرده که از فناوری جلوگیری از هک مخصوص خود باعث بهبود امنیت این کلیدها استفاده شده است.

دامنه خطای این کلیدها بین تلفن هوشمند و محل سنسور از 50 سانتی‌متر به کمتر از 10 سانتی‌متر کاهش یافته است.

کلید دیجیتال

ماژول کلید دیجیتال چیست؟

ماژول کلید دیجیتال بطور کلی یک قطعه‌ی ارتباطی است که در یک خودرو نصب می‌شود و باعث جابجایی داده‌ها و اطلاعات بین تلفن همراه و خودرو می‌شود. این ماژول به استفاده‌کنندگان این اجازه را می‌دهد که تنها با استفاده از تلفن‌های همراه خود درهای خودرو را قفل یا باز کنند و همچنین خودرو را روشن کنند. تمامی این‌ها مستلزم این است که داخل خودرو باشند.

کاربران با استفاده از کلیدهای دیجیتال حتی می‌توانند مسافت پیموده شده، بهره وری سوخت و حتی فشار تایر را بوسیله تلفن‌های همراه خود مشاهده و بررسی کنند.

این ماژول جدید حتی ویژگی‌های دیگری دارد که می‌تواند فضای رانندگی سفارشی‌سازی شده را فراهم کند. برای مثال اگر چند نفر سوار بر خودرو شده باشند، مکان تلفن‌های آن‌ها را تشخیص داده و صندلی راننده یا آینه کناری را برای راننده جابجا و بهینه می‌کند.

حتی اگر چند نفر با کلید دیجیتال یکسان همزمان سوار خودرو شوند، می‌تواند مشخص کند که چه کسی در صندلی راننده است.

همچنین بخوانید: نحوه اتصال به الکسا از طریق رایانه شخصی

گفته شده است که این ماژول کلید دیجیتال خودرو ابعاد کوچکی دارد و همچنین دارای حدود 60 قطعه الکترونیکی از جمله اجزای فرکانس رادیویی و… است و بدلیل ابعاد کوچکش میتواند هرجایی درون خودرو یا خارج از آن نصب شود.

این کلید دیجیتال تا سال 2022 به تولید انبوه می‌رسد و در این زمینه نیز گروه خودروی Hyundai نیز کلید دیجیتالی مشابهی را توسعه داده است.

Strategy Analytics نیز پیش‌بینی کرده است که وسایل نقلیه با کلیدهای دیجیتال از 6.3 میلیون دستگاه در سال 2020 به 28.9 میلیون دستگاه در سال 2025 در بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت. این افزایش چیزی حدود 3.6 برابر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X