تقویت آنتن موبایل امری است که خیلی از ما به آن نیاز داریم چرا که بسیاری از گوشی های همراه نمی توانند نیاز ما را بر طرف کنند از این رو ما باید به فکر افزایش آنت دهی موبایل خود باشیم. همان طور که می دانید موبایل یکی از وسایلی است که خیلی با زندگی امروزه ما در گیر شده است به همین جهت درست کار نکردن آن می تواند برای ما گران تمام شود.

یکی از مشکلات رایجی که این گوشی ها دارند مربوط به آنتن دهی است که باید رفع شود در غیر این صورت با مشکلاتی زیادی روبرو خواهیم بود. مشکلاتی مانند عدم مکالمه تلفنی درست , درست کار نکردن گوشی و یا کمبود صدا در مکالمه البته این مشکلات در سال های گذشته بیشتر بودند.

اما امروزه با ترویج استفاده از اینترنت مردم در وصل شدن به اینترنت نیز مشکلات زیادی دارند که در این مورد هم بیشتر یاد خواهید گرفت. از طرف دیگر  مواردی هم هستند که ذکر نشد که از نکات منفی گوشی های به شمار می روند و باید فکری برای آن کرد. ما با داشتن آگاهی نسبت به روش های تقویت آنتن موبایل می توانیم این مشکلات را حل کنیم در ادامه شما را با این روش ها آشنا می کنم.

ترفند های تقویت آنتن موبایل

برای افزایش آنتن دهی موبایل روش مختلفی وجود دارد که ممکن است کار کند و ممکن است کار نکند و امتحان کردن شما فقط وقت و هزینه شما را هدر دهد. در این مقاله روش هایی که را ذکر خواهیم کرد که همگی جواب می دهند و تست شده اند از این جهت از هر روشی که دوست داشتین می توانید استفاده کنید.

و روش هایی که برای تقویت آنتن موبایل در این مقاله ذکر خواهد شد هیچ ارجعیت خاصی نسبت به یک دیگر ندارند و اگر هم موردی بود در همان بخش ذکر خواهیم کرد. لذا همه روش ها را مطالعه کنید و یاد بگیرید و از کدام که علاقه داشتین استفاده کنید هیچ اجباری و محدودیتی ندارد.

دلایل آنتن ندادن گوشی

همیشه در همه مقالات سعی کردیم دلایل را بیان کنیم چرا که اگر ما دلیل و علت یک مشکلی را بدانیم بعد می توانید به دنبال راه حل برای آن باشیم. به همین خاطر اگر به دنبال تقویت آنتن موبایل هستیم باید اول بدانیم چرا گوشی ما درست کار نمی کنند.

به همین خاطر در این جا به شما دلایل آنتن ندادن گوشی ها را می گوییم. برای این که گوشی شما آنتن به دهد باید سیم کارت گوشی شما با دکل های مخابراطی ارتباط بر قرار کند و اگر این ارتباط صورت نگیرید در روند کار کردن گوشی شما مشکل ایجاد می کنند.

موارد مخطل کننده آنتن گوشی

همان طور که در بخش گذشته گفتیم گوشی باید با دکل های ارتباط بر قرار کند تا آنتن دهی خوبی داشته باشد اما مواردی هستند که این فرایند را از بین می برند. از شایع ترین این موارد فاصله زیاد است که به دکل ها داریم ما هر چقدر از این دکل ها دور باشیم نمی توانیم به خوبی با گوشی کار کنیم از این مورد می توان نتیجه گرفت برای تقویت آنتن موبایل باید فاصله را با دکل کم کرد. یکی دیگر از مواری که در آنتن دهی تاثیر منفی دارد چیز هایی هستند که در اطراف ما وجود دارد برای مثال اگر ما در یک محیطی باشیم که دور ما بتن باشید طبیعتا گوشی آنتن نمی دهد.

از این بخش می توان یک ترفند تقویت آنتن موبایل را یاد گرفت که آن هم کم کردن فاصله با دکل است. البته شاید این ترفند خیلی عملی نباشد اما باید بدانید !! در ادامه روش های بیشتر رو برای شما بیان می کنم.

نقش موارد محیطی در آنتن دهی موبایل

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود گوشی شما درست آنتن ندهد مواردی محیطی هستند این موارد را می توان به برف , تگرگ , باران و طوفان تقسیم کرد که هر یک نقش مهم در درست کار نکردن گوشی دارند. برای حل این مورد ترفند خاصی وجود ندارد چرا که موارد طبیعی هستند و به دلیل حساسیت که در سیگنال ها وجود دارد با یک تگرگ این پروسه به هم می ریزید.

از همین جهت برای این موضوع هیچ ترفند و روشی برای تقویت آنتن موبایل نیست !! اما نکته امیدوار کننده این است که این عوامل محیطی موقت هستند و با قطع شدن آن ها گوشی مجدد آنتن خواهد داد. برای مثال اگر طوفان تمام شود گوشی شما هم مجدد آنتن خواهد داد.

تقویت کننده آنتن موبایل

یکی از روش هایی که می توان برای تقویت کردن قدرت آنتن دهی استفاده کرد استفاده از دستگاه های تقویت کننده موبایل می باشد. اگر مایل باشید می توانید این دستگاه ها را برای خود با قیمت های مختلف آماده کنید تا مشکلی در زمینه آنتن نداشته باشید. در نهایت می خواهم در این بخش به شما بگویم برای این که نتیجه بگیرید سعی کنید همه روش هایی که در این مقاله بیان شده و اشاره خواهد شد را با هم انجام دهید.

لذا حتما در ادامه با ما باشید تا آشنایی با روش های تقویت آنتن موبایل را از دست ندهید.

تقویت آنتن موبایل با یک روش ساده

اگر بخش های قبلی این مقاله را خوب خوانده باشید با مشکلات و مواردی که در آنتن دهی موبایل نقص ایجاد می کنند آشنا شده اید. در این بخش با توجه به موارد بالا یک ترفند تقویت آنتن موبایل که خیلی هم ساده است را بیان می کنم. همان طور که گفتیم گوشی ما باید با دکل ها ارتباط بر قرار کند و به نوعی سیگنال های لازم را دریافت کند

ما برای این که این مورد رخ دهد می توانیم خود را دکل نزدیک کنیم اما شاید نتوانیم این کار را کنیم و فاصله زیادی با دکل ها داشته باشیم اما باید چه کاری کنیم ؟؟ در جواب باید گفت برای تقویت آنتن موبایل لازم نیست خیلی به سیگنال دهنده ها نزدیک شویم برای مثال اگر در خانه هستیم می توانیم به حیاط برویم یا از بیرون پنجره این مورد را تست کنیم. با این کار فاصله کمتر می شود و موارد مادی اطراف ما ( وسایل خانه و…) نیز کمتر خواهد شد در نتیجه گوشی بهتر آنتن خواهد داد.

روش های اصلی تقویت آنتن موبایل

تا الان به خوبی با موارد جانبی مثل دلایل عدم آنتن دهی و چند ترفند برای افزایش آنتن موبایل آشنا شدین اما در این بخش با روش های اصلی و مهم تر آشنا خواهید شد. پس به خوبی و شاید چند بار مواردی را که ذکر می کنم را به خوانید تا کاملا یاد بگیرید.

  • مهتاب جهاندار
  • 20 تیر 1399
  • 281 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X