تماس Wi-Fi توانایی مکالمه صوتی و تصویری ورودی یا خروجی با استفاده از اتصال به اینترنت و نه شبکه تلفن همراه با تلفنهای هوشمند شما است. با استفاده از تماس Wi-Fi می توانید با هرکسی در هرجای دنیا صحبت کنید.

Wi-Fi-Calling چیست؟

ممکن است شما اصطلاح تماس Wi-Fi را شنیده باشید که توسط ارائه دهنده خدمات تلفن همراه ، ارائه دهنده اینترنت یا حتی افراد دیگر استفاده می شود. این یک اصطلاح رایج است که با استفاده از اتصال به اینترنت برای برقراری تماس تلفنی اشاره می کند ، اما کمی بیشتر از این است.

تماس Wi-Fi به معنای استفاده از اینترنت ، از طریق شبکه اینترنت بی سیم ، برای تماس های تلفنی در یک دستگاه تلفن همراه است. توانایی ارسال و دریافت تماس Wi-Fi امروزه در اکثر تلفن های هوشمند تعبیه شده است و اکثر ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه ، از جمله AT&T ، Verizon ، T-Mobile و سایر خدمات ، تماس Wi-Fi را به صورت رایگان ارائه می دهند. علاوه بر این ، تماس Wi-Fi از پهنای باند کمی استفاده می کند، بنابراین برای استفاده از Wi-Fi حتی داشتن اینترنت پرسرعت نیز لازم نیست صدا زدن.

چرا مردم از Wi-Fi Calling استفاده نمی کنند؟

اکثر ارائه دهندگان خدمات ذکر شده در بالا همچنین توانایی تغییر تماس از یک شبکه تلفن همراه به یک شبکه Wi-Fi را برای انتقال داده های تماس به صورت یکپارچه فراهم کرده اند. بنابراین ، اگر در حالی که در اتومبیل خود هستید یک تماس تلفنی شروع می کنید ، این مکالمه از شبکه تلفن همراه استفاده می کند ، اما وقتی به خانه می روید و تلفن شما به طور خودکار به اینترنت خانگی بی سیم شما متصل می شود ، تماس به شبکه اینترنت تغییر می کند.

این به دو دلیل اتفاق می افتد:

  • پوشش شبکه را افزایش می دهد. برای تلفن هایی که تماس Wi-Fi را فعال کرده اند ، در صورت ضعیف شدن سیگنال شبکه مخابراتی ، امکان برقراری تماس به شبکه Wi-Fi باز وجود دارد.
  • برای کاهش میزان داده هایی که از طریق شبکه های تلفن همراه جابجا می شوند. با کاهش ازدحام در شبکه های تلفن همراه ، همه کاربران در آن شبکه می توانند خدمات موبایل با کیفیت بالاتر را تجربه کنند.

برای شما ، این بدان معنی است که تماس Wi-Fi می تواند به شما در داشتن کیفیت شبکه تلفن همراه بهتر کمک کند و همچنین می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه صورتحساب خدمات تلفن همراه کمک کند ، به ویژه اگر برای چند دقیقه محدود در برنامه تلفن همراه خود هزینه کنید. تماس هایی که از طریق شبکه Wi-Fi برقرار می شوند معمولاً رایگان هستند ، وقتی در ایالات متحده برقرار می شوند یا از مکان های بین المللی به ایالات متحده برقرار می شوند.

چگونه باید از Wi-Fi Calling استفاده شود؟

وقتی به تماس Wi-Fi فکر می کنید ، ممکن است خدماتی مانند Skype یا Zoom به ذهن شما خطور کنند و اینها خدماتی هستند که مشابه تماس Wi-Fi کار می کنند. تفاوت بزرگ این است که تماس Wi-Fi یکی از ویژگی های گوشی هوشمند شما است که پس از فعال شدن ، به ورودی اضافی کمی از شما نیاز دارد. خواه تماس Wi-Fi را برای آیفون فعال کنید ، آن را برای تلفن Android روشن کنید یا سعی کنید آن را در تلفن سامسونگ فعال کنید ، دستورالعمل ها به طور کلی یکسان هستند.

برای فعال کردن تماس Wi-Fi ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات Cellular خود در iPhone یا شبکه تلفن همراه در Android بروید و تماس Wi-Fi را روشن کنید. همین.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه
X