برترین اکسس پوینت های ۲۰۱۶

محصولات ۱۱ مهر ۱۳۹۵

برترین وایرلس روتر های ۲۰۱۶ برای بازی

این اکسس پوینت ها برترین مدل های سال ۲۰۱۶ با توجه به میزان سرعت و کیفیت و پایداری انتخاب شده است که در زیر بخشی از مشخصات سخت افزاری آن قرار داده شده است.

در چند سال اخیر با توجه به پیشرفت صنعت وایرلس و بهبود شرایط از تکنولوژی های خوبی در صنعت وایرلس استفاده شده از جمله این های میتوان به بیم فورمینگ و یا شکل دهی موج نام برد که در اکثر محصولات برتر این تکنولوژی استفاده شده است.

 

۱-Asus RT AC5300 Tri-Band WiFi Router :

قیمت حدودی در ایران یک میلیون سیصد هزار تومان.

این اکسس پوینت دارای دو چیپ در فرکانس ۵٫۸گیگا هرتز بوده (Broadcom BCM4366) و یک چیپ در فرکانس ۲٫۴ (BCM4366)  که تمامی استاندارد های ۸۰۲٫۱۱ abgn+ac را پشتیبانی میکند و با توجه به وجود ۸ آنتن با گین ۵dBi  ۴*۴:۴پوشش بسیار خوبی را فراهم میکند ضمن اینکه از تکنولوژی بیم فورمینگ و شکل دهی به موج نیز بهره میبرد.

شرکت ایسوس در این سری از مدل ها کم کاری نکرده و از پردازنده پر قدرت برودکام BCM4709C0 با فرکانس ۱٫۴ گیگ دوهسته ای استفاده کرده و همچنین از رم شرکت ناینیا ۵۱۲مگ و همچنین فلش ۱۲۸ مگ بهره برده است.

این اکسس پوینت دارای ۲ پورت  ۲ &3   USB بوده است و همچنین با توجه به چیپ سریBCM4709C0 برودکام ۴ پورت گبگ و یک پورت Wan گیگ را دارا میباشد.

 

asus-rt-ac5300-tri-band-gigabi

۲-D-Link Tri-Band AC3200 Wi-Fi Router  :

قیمت حدودی در ایران یک میلیون دویست هزار تومان

دی لینک در انتهای سال ۲۰۱۴ این محصول را معرفی کرده و با توجه به مشخصات بالا ی آن هنوز جزو بهترین ها از آن یاد میشود.

این مدل با توجه به سال ساخت خود از مدل قدیمی تر برودکام یعنی سری BCM43602 بهره برده و دارای دو چیپ از این مدل برای فرکانس ۵٫۸ و یک چیپ از همین مدل برای فرکانس ۲٫۴ میباشد.

پردازنده این دستگاه BCM4709A0کواکام بوده که با فرکانس ۱گیگ و دو هسته توانایی بالایی را دارا میباشد. رم این دستگاه ۲۵۶ مگ اترون تک بوده و نسبت به اکسس پوینت ایسوس کمتر بوده و داری دو فلش ۱۲۸ و ۳۲  مگی میباشد.

چیپ LANو WAN هر دو مدل برودکام BCM4709A0 بوده که با ۴ پورت Lan گیگ و یک پورت WAN گیگ برای استفاده تعبیه شده است.

dir_890l_a1

۳-Netgear x8 ac5300 Tri-Band WiFi     :     

قیمت حدودی در ایران یک میلیون چهارصد هزار تومان                                                                                                                 

این اکسس پونت که با نام X8 تزیین شده برای نشان دادن وجود ۸ آنتن که ۴ آنتن آن درونی و ۴ آنتن نمایان است و ب سخت افزار این اکسس پوینت کاملا مشابه ایسوس سری RT AC5300 و فقط در چیپ لن و یا به اصطلاح سویچ آن برای ایجاد کردن اگریگیت و تجمیع پورت چیپ دیگری استفاده شده است , و همچنین تعداد آن ۷ پورت میباشد.

netgear-x8-ac5300-tri-band-wifi

۴- Linksys WRT1900AC Dual-Band Smart Wi-Fi  :

قیمت حدودی در ایران نهصد هزار تومان

شرکت لیکسیس همیشه جزو برند های با کیفیت شناخته شده و همچنین مسیر خود را همیشه سعی کرده کمی تغییر دهید این محصول خود را نیز با استفاده از چیپ های مارول (تاسیس ۱۹۹۵ در سانتاکلارا امریکا)   ۸۸W8864 که دوال باند بوده و با توجه به وجود دو چیپ از همین مدل توانای برقراری ارتباط در دو فرکانس ۵٫۸ و ۲٫۴ را دارا میباشد.

پردازنده این دستگاه Marvell MV78230 بوده که فرکانس کاری ۱٫۲گیگ و دارای ۲ هسته میباشد و همچنین دارای ۲۵۶ مگ رم شرکت هاینیکس و ۱۲۸ مگ فلش بوده و همچنین در بخش سویچ نیز از چیپ سری Marvell MV78230 بهره میبرد و توانایی برقراری ۴ پورت گیگ در بخش LAN و یک WAN را دارا میباشد.

linksys-wrt1900ac-dual-band-smart-wi-fi

 

۵-    TP-LINK Archer C3200:

قیمت حدودی در ایران هشتصد هزار تومان

شرکت تی پی لینک یکی از شرکت هایی است با توجه به سخت افزار خود قیمتی همیشه منصفانه تر را برای محصولاتش در نظر میگیرد و این شرایط نیز در این محصول وجود  داشته به طوری که این اکسس پوینت دارای ۳ چیپ وایرلس از شرکت برودکام BCM43602 هماهنند D-Link Tri-Band AC3200 بوده است .

پردازنده این مدل نیز به مانند دیلینک BCM4709A0 بوده است و فقط تنها تفاوت در مقدار فلش میباشد.

tp-link-archer-c3200

هادی پیری

بازار تخصصی نتورک

 

بدون برچسب

  

ارسال نظر

  • پهپاد برای بازدید و سرکشی از دکل مخابراتی

    با در ۴ مهر ۱۳۹۶ - 0 نظرات

    هواپیماهای بدون سرنشین در ایران به «پهپاد» که از حروف اول «پرنده هدایت پذیر از راه دور» گرفته شده‌است. پهپاد ها پرنده های هدایت پذیر از راه دوری هستند که وسیله های هوایی بدون سرنشین نیز نام گرفته اند . انسان ها می توانند از راه دور به هدایت کردن پهباد ها مبادرت ورزند هر […]

کانال تلگرام بازار تخصصی نتورک